Žádaný Jugas má dilema a zklame minimálně 3 kluby: Kdybych vzal Liberec, asi naštvu lidi v Jablonci

Žádaný Jugas má dilema a zklame minimálně 3 kluby: Kdybych vzal Liberec, asi naštvu lidi v Jablonci

I když patří osmadvacetiletý stoper Jakub Jugas Slavii, na to, že by ve své kariéře pokračoval právě ve Vršovicích, to v žádném případě nevypadá.

Zájemců o rodáka z Otrokovic, jenž strávil poslední ligový ročník na jablonecké Střelnici, je však hned několik a bývalý defenzivně laděný hráč Zlína, Příbrami či Zbrojovky se nemusí bát, že by neměl do čeho píchnout.

Kde tedy začne přípravu?  Když vynecháme mistrovský Eden, aktuálně jsou čtyři možnosti. "Těžko říct, sám nevím. Ve Slavii mi řekli, že pokud nenajdu vhodné angažmá, můžu se s ní zapojit do přípravy. Ještě mám na rok smlouvu. Ale jsem po zranění, konkurence je tam velká, všichni zdraví. Navíc teď přišel další stoper Ondřej Karafiát. Záleží na podmínkách, jak se domluví kluby mezi sebou. A rozhodující slovo bude samozřejmě na mně. Mezi prvními mě oslovil Zlín, se Zdeňkem Grygerou se bavíme pravidelně. Už jsem hodněkrát přemýšlel, že se vrátím. Všechny tam znám," přiznal v interview pro iSport.cz zkušený fotbalista

Nabídku mu však také z podještědského stadionu U Nisy, kam ho láká Pavel Hoftych a laso je údajně nahozeno také z města automobilů, s tím, že ze hry ještě úplně není ani zelenobílý Jablonec, za který naskočil v posledním roce do 16 ligových soubojů. Stačí si vybrat...

"Mám nabídku z Liberce, trošku se znám s trenérem Hoftychem. Volal mi, jestli bych měl zájem. Říkal, že se mu můj způsob hry líbil. Je možné, že zůstanu v Jablonci, kde jsem byl spokojený. Bavil jsem se s panem Peltou. Začátek byl z mé strany špatný, byl jsem po zranění a pak přišlo další. Od zimy už to fungovalo, bohužel jsem se znovu zranil. Moc jsem toho nepředvedl, nebyl čas. Anebo můžu jít do Mladé Boleslavi. Tamní prostředí i trenéra Webera taky znám. Spolupráce byla super. Měli jsme tehdy strašně silný tým. Blbé je, že tři kluby zklameš. Kdybych vzal Liberec, asi naštvu lidi v Jablonci. Ale beru, že takový je fotbalový život. Honza Sýkora odehrál sezonu v Liberci a v létě šel do Jablonce. A neroztrhali ho," připomněl na serveru isport.blesk.cz Jugas.

Kladrubský pokračuje v kariéře! Ještě jeden taneček si dám, fotbal by mi strašně chyběl, ubezpečil fanoušky