Slovo regulérnost dal někdo do šuplíku a klíček od něj zahodil, říká legendární Zavadil

Slovo regulérnost dal někdo do šuplíku a klíček od něj zahodil, říká legendární Zavadil
ROZHOVOR

Byť je fotbal jeho celoživotní vášní, ostřílený matador Opavy Pavel Zavadil se nijak netají, že si ho letos na jaře opravdu moc neužívá. A není se co divit. V době, kdy jsou hráči většiny ostatních týmů na dovolené nebo už v přípravě na ročník příští, čekají jeho armádu ještě dvě nejdůležitější bitvy o holé přežití. Čtvrteční souboj s Olomoucí a nedělní bitva v Teplicích totiž definitivně rozseknou otázku, zda se Slezané udrží v nejvyšší soutěži.

Jak se těšíte na ty poslední dva zápasy, které rozhodnou o bytí a nebytí Opavy v první lize?
Musím říct, že už jsem se na fotbal těšíval i víc. Ale situace je taková, jaká je. Ani se mi ji nechce příliš komentovat. Všechno směřuji jen k samotnému zápasu. Měli jsme pouze dva dny volna, jinak pořád trénujeme. Hlava už je z toho trochu unavená, ale jsem připraven se vyždímat až do konce.

Dlouho nikdo nevěděl, co bude, hráči vypadli z rytmu, některé týmy ve skupině o záchranu už dokonce daly svým fotbalistům volno… Je proto podle vás dohrávání soutěže ještě pořád regulérní?
O tom se už ani nemá cenu bavit. Slovo regulérnost dal někdo do šuplíku a ten klíček od něj zahodil. Tak to bohužel je. Dohrává se to a dohrává se to bez baráže. Víc k tomu nemám co říct. Já se fakt soustředím jen na čtvrtek a neděli, tím pro mě tahle sezona končí. Jen málokdo si umí představit, co všechno jsme museli absolvovat po psychické i fyzické stránce. Teď si jen přeji, ať to pro nás dobře dopadne.

Co vlastně říkáte na zrušení baráže, které Brno s Duklou poslalo přímo o soutěž výš? Byl to podle vás spravedlivý verdikt?
Ani nevím. Bylo to hodně překvapivé řešení, které asi nikdo nečekal. Pardubice postoupily z druhé ligy zaslouženě, tam je to jasné. Ale co se týče Zbrojovky a Dukly… Pro mě jsou oba ty kluby zavedené fotbalové značky. V Brně jsem navíc strávil podstatnou část kariéry, znám tam spoustu lidí a mám to tam pořád strašně rád. Ten klub do ligy patří. Že ale postoupil zrovna tímhle způsobem, beru prostě tak, jak to je.

Je to nejdivnější sezona, jakou jste kdy zažil?
To určitě. Takovou sezonu ale ještě nezažil nikdo z nás. Já si jen přeji, ať už se nikdy neopakuje. A teď se nebavím o tom, jestli už má někdo dovolenou, nebo ještě musí pořád bojovat jako my, Karviná a Příbram. Po psychické stránce je to fakt náročný ročník. Týmy se širšími kádry v něm měly velkou výhodu, ale takový je fotbal. Já věřím našemu mužstvu. Vím, že na první ligu má a za tím si stojím.

Návrat do Slavie byl pro mě jasná volba, říká Kuchta. Zač děkuje Hoftychovi?

V květnu jste prodloužil o rok smlouvu. Máte ovšem po tom všem stále ještě chuť pokračovat v kariéře i v příštím ročníku?
Já mám fotbal pořád rád. To se určitě nezměnilo. Ještě ve mně nenastal ten pocit, kdybych si řekl, že už ne, že už jsem unavený a raději končím. Na hřišti jsem to pořád ještě já a to je pro mě důležité. Samozřejmě si už ale také potřebuji pořádně odpočinout a nabrat nové síly, to je jasné.

Ten prostor k odpočinku před příští sezonou ale bude nejspíš pouze minimální. Jak moc velký je to problém?
Já myslím, že týmy z popředí tabulky budou mít času k odpočinku dostatek. No a co bude s námi, to se asi bude řešit až po tom posledním zápase. Minimálně na týden, spíš dva, nám však nějakou dovolenou asi dají. Bez toho to prostě nejde. Navíc taky potřebujete nějaký čas k tomu složit mužstvo na příští sezonu. A ti hráči nemohou čekat do poslední možné chvíle... Je to prostě celé zvláštní.

Už aspoň víte, kde tu dovolenou budete chtít vzhledem k okolnostem trávit?
Zatím nevím. Musím udělat pár věcí doma, takže určitě zůstanu tady v Čechách. Tohle ale vyřeším až ve chvíli, kdy budu přesně vědět, kdy nám začíná příprava na příští ročník.

Ve 42 letech jste nejstarším hráčem soutěže. Máte představu, dokdy byste chtěl ještě hrát? Třeba takový Jaromír Jágr nejspíš opravdu vydrží až do těch padesáti…
Ale to je jinej borec než já (směje se). Jemu bych i fakt věřil, že to do té padesátky dotáhne. Je to vážně skvělý sportovec. Někdo jako on se rodí jednou za sto let. Já tak dlouho asi nevydržím. Taky uvidíme, jaký se tu vůbec bude tvořit mančaft. Ještě aspoň rok chci ale vydržet a pak to možná zapíchnu.

Celé Brno žije naším postupem, raduje se Švancara. Jakou show teď chystá v Tiki-Taka?