Pořádná čistka v Karviné: V týmu, který unikl hrobníkovi z lopaty, končí hned devět hráčů

Pořádná čistka v Karviné: V týmu, který unikl hrobníkovi z lopaty, končí hned devět hráčů

Nadstavbová skupina o záchranu se nedohrála a nikdo nesestupuje. Nejen v Opavě a Příbrami, ale také v Karviné si hluboce oddechli, neboť unikli hrobníkovi z lopat. Kvůli zjištěné nákaze v týmu prvně jmenovaného se nakonec rozhodlo o tom, že poslední tým v tabulce sestupovat nebude, další dva nejhorší týmy navíc nemusí hrát baráž. To však neznamená, že Karvinou nečekají radikální změny.

V minulé sezóně je zachránila baráž, nyní rozhodnutí, že nikdo nespadne. Karviná si asi na dně tabulky libuje, což se však vedení nezamlouvá. Nyní ji čeká krátké volno, ale již v pondělí 3. srpna započne moravský klub přípravu. Jisté je, že tamní kouč Juraj Jarábek nebude mít k dispozici hned devět hráčů ze současného kádru.

Kabina se v Karviné otřásá v základech a sbohem dostalo hned devět hráčů. Sedm z nich zde bylo na hostování, Bukatovi s Vukadinovičem pak končí smlouvy, u kterých nebyl zájem prodloužit. Slovenský záložník působil u týmu rok a půl a ve 34 ligových zápasech si připsal jedinou trefu. Srbský legionář s minulostí ve Spartě, Slavii, Zlíně či Jablonci se střelecky neprosadil vůbec.

Karviná měla ve svých řadách celou řadu zapůjčených hráčů. Spolupráce však byla ukončena s Michalem Petráněm, Stevenem Petkovem, Muhamedem Tijanim, Abdulrahmanem Taiwem, Filipem Kubalou a Matko Babičem. Otevřená jednání jsou ještě Martinem Šindelářem, který je majetkem ostravského Baníku. Sportovní ředitel Lubomír Vlk na klubových stránkách připustil, že by jej rád v Karviné viděl i v příští sezóně.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.