Brněnský nováček hlásí hlásí novou posilou s 230 prvoligovými starty!

Brněnský nováček hlásí hlásí novou posilou s 230 prvoligovými starty!

Brněnský klub se první srpnové pondělí pochlubil novým univerzálem, kterého bude moc kouč Miloslav Machálek využít buď v záložní řadě, či defenzivní linii.

Zbrojovka si na příští dvě sezony zajistila služby třiatřicetiletého odchovance vršovických Klokanů Jana Moravce, jenž zatím naposledy působil v Karviné.

Zkušený borec se k nováčkovi připojí v úterý a kromě dvou tréninkových jednotek absolvuje na nové adrese na Srbské také lékařskou prohlídku.

"Brno je hezké město, druhé největší v republice. A Zbrojovka je pojem, takže když se ozvala, neváhal jsem. Moc se na novou výzvu těším, budu se snažit splatit klubu důvěru co nejlepšími výkony," uvedla na webu fczbrno.cz nová akvizice.

I když přichází do nového klubu, několik známých tváří eviduje již nyní. "Bavil jsem se s Dreksou, který mi vše vychválil. Kromě něj znám ještě Štepanovského a Sedláka, který byl v Karviné v postupové sezóně. A samozřejmě Eisiho, se kterým se v kabině minul. Dreksič mi říkal, že budu asi nejzkušenější. Co se týče postu, poslední dobou jsem hrál na kraji obrany, předtím na křídle. Ale kromě gólmana jsem vystřídal snad už všechny posty," upozornil Moravec.

A proč vsadilo Brno právě na borce s 230 prvoligovými vystoupeními, který v minulosti prošel i Kladnem? "Honza odpovídá tomu, co jsme při posílení preferovali. Je to zkušený ligový hráč, rychlostní typ, využitelný na více pozicích. Znám ho ještě z Bohemky a vím, že i charakterově je to dobrý kluk. Jsme rádi, že se vše povedlo dotáhnout," uzavřel na fczbrno.cz sportovní ředitel Tomáš Požár.

Ať to přenechá někomu šikovnějšímu a odejde pryč, říká naštvaný Vízek o Dušanu Svobodovi