Tohle je nejlepší hráč, jakého jsem kdy viděl, pravil kouč Leverkusenu. Brzo mu však uteče do Londýna

Tohle je nejlepší hráč, jakého jsem kdy viděl, pravil kouč Leverkusenu. Brzo mu však uteče do Londýna

Peter Bosz, který od prosince roku 2018 stojí v čele Bayeru Leverkusen, připustil, že má pod svými křídly nejtalentovanějšího hráče, kterého kdy mohl vidět. Otázkou zůstává, zdali zmíněná dvojice spolu nepracovala naposledy.

„Abych byl upřímný, Kai Havertz je nejlepším hráčem, kterého jsem kdy mohl trénovat. Poznal jsem už spoustu talentů, ovšem Havertz je všechny předčil,“ odhalil Bosz, který tak zvyšoval hodnotu svého univerzálního ofenzivního klenotu.

Ten ovšem už velmi brzy odejde, jeho novým domovem se má stát londýnská Chelsea. „Víme o zájmu několika klubů, a i Chelsea je mezi nimi, ale pro nás se nic nemění. Kdokoliv jej bude chtít, ten musí nejprve splnit naše finanční podmínky. A nemyslím si, že výslednou částku nějaká pandemie ovlivní. U hráče takovýchto kvalit neexistuje žádná sleva,“ podotýkal šéf lavičky Leverkusenu.

Současný verdikt zněl tak, že se Havertz přesune na Stamford Bridge, kam sám touží, ovšem nejprve musí Blues splnit finanční podmínky Bayeru. A ty rozhodně nejsou nízké. Německý klub si žádá 100 milionů euro, přičemž Chelsea se domnívá, že částka okolo 80 milionů euro bude bohatě stačit. Jednání jsou však v pokročilém stádiu a už brzy by měl přijít průlom.