Kapitán české dvacítky si Jihlavy váží, ale míří výš: Nejbližší cíl? Dostat se do užšího kádru Slavie

Kapitán české dvacítky si Jihlavy váží, ale míří výš: Nejbližší cíl? Dostat se do užšího kádru Slavie

Kapitán české reprezentančí dvacítky Tomáš Vlček (19) je kmenovým hráčem Slavie, ale první ostruhy v dospělém fotbale začal nedávno sbírat na hostování ve druholigové Jihlavě, se kterou ho čeká tento týden výjezd do Ústí nad Labem, kde to dobře zná.

"V Jihlavě jsem naprosto spokojený. Jak s podmínkami, tak s trenéry. Pan trenér Aleš Křeček mě zná už z Ústí nad Labem, tak si mě vzal k sobě znovu. Na Vysočině se cítím strašně dobře. Cítím, že bych mohl stabilně nastupovat a udělám vše pro to, aby to tak bylo. Navíc jsem ve věku, kdy už bych měl dospělý fotbal hrát. Byl jsem půl roku v áčku Slavie, pak jsem šel do Ústí, tam se to nepovedlo z jiných důvodů a vrátil jsem se do béčka Slavie. Chtěl jsem se ale posunout výše, do druhé ligy. Nakonec to tak dopadlo, hraji v Jihlavě a já jsem strašně šťastný, že tam můžu hrát mezi chlapy," liboval si v interview pro web repre.fotbal.cz perspektivn zadák.

Na nejvyšší soutěž si ještě nevěřil? "Pro mě je nyní důležité, abych šel postupně a neudělal něco ukvapeně. Nechtěl bych sezonu prosedět v první lize na lavičce nebo nastupovat jen občas. Pro mě je lepší hrát stabilně druhou ligu, tam se ukázat a třeba se dostat výše," poodkryl své plány "Vlčák", jenž zatím strávil v sešívaném áčku půl roku. "Byl jsem na všech soustředěních, na všech trénincích, jen zápasy jsem strávil na tribunách. Hrál jsem v té době za B tým. Ale tréninky s áčkem byly naprosto fantastické, užíval jsem si každou minutu, co jsem tam byl. Koukat na to, jak hráči jako Tomáš Souček trénují a vidět tu jejich kvalitu, to bylo úžasné. Dalo mi to hrozně moc, už jen z toho pohledu, že vidíte, jak se chovají profesionálové a jak hrají a fungují hráči na top úrovni. Byla to pro mě fantastická škola," přiznal na webu repre.fotbal.cz ten, jehož vede na mezinárodní úrovni kouč Jiří Žilák.

Pokud jde o cíle, do roka a do dne by se chtěl usadit ve vršovickém Edenu. "Můj cíl je áčko Slavie. Ten klub mě vychoval a je to pro mě srdcovka. Nejbližším cílem je tak pro mě dostat se do užšího kádru Slavie. Vím, že k tomu vede ještě hrozně dlouhá cesta, ale to by byl můj splněný sen," přiznal Vlček, jenž v posledních letech vzhledem ke své pozici obdivoval dvojici Simon Deli a Michael Ngadeu, na nichž ho nejvíce zaujal jejich klid a herní sebevědomí.

Slavia? Stejskal se musel štípnout: Uvidíme, zda se budu líbit a časem třeba Koláře nahradím

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.