Lockdown by mi připadal úplně na hlavu, mě pan Babiš doma neudrží a může stát třeba před vratama, běsnil Rada

Lockdown by mi připadal úplně na hlavu, mě pan Babiš doma neudrží a může stát třeba před vratama, běsnil Rada

Jablonec se před vynucenou pauzou kvůli koronaviru začal herně zvedat. „Porazili jsme po dobrém výkonu Opavu 4:1, na Spartě jsme ve druhé půli hráli dobře, a teď když vidím, že forma hráčů jde nahoru, tak zase přišla stopka a udržte ty kluky v tom. A to ještě nevíte, co za čtrnáct dnů bude,“ citoval web České televize slova trenéra Jablonce Petra Rady.

Svěřenci dvaašedesátiletého trenéra dodržovali nastavená opatření kvůli nemoci covid-19. „Hráčům jsem řekl před sezonou, ať se vyhýbají velkým společnostem, nechodí moc do restaurací a do velkých center. Vydržte to, je to třeba. A oni to dodržují. A máme i další opatření, jednou týdně jsme testovaní – já už mám nos jako nosorožec. Mám za sebou čtrnáct testů,“ běsnil trenér. Myslí si, že by toto opatření mohlo stačit k tomu, aby se v současné době mohlo hrát.

Ohledně vyjádření premiéra Andreje Babiše o lockdownu kouč nechce ani slyšet. „To už mi připadá úplně na hlavu. Mě pan Babiš doma neudrží a může třeba stát tady před vratama. Já se potřebuji nadýchat čerstvého vzduchu a aby mi někdo takhle vyhrožoval. To už je trochu za hranou,“ pokračoval s tím, že všechna omezení dodržuje.

„Trénovat můžeme, hrát ne. Nevidím mezi tréninkem a zápasem bez diváků moc rozdíl, dodržujeme všechna hygienická opatření jsme venku, myjeme si ruce, kluci nejsou ve sprše pohromadě. Já nejsem odpovědný za zdraví národa, ale myslím si, že když můžeme trénovat, tak bychom měli mít možnost i hrát,“ prohlásil přesvědčivě.