Je to doba na ho*no, ale to nás neomlouvá, říká Holík. Moje první prvoligová výhra, radoval se Machálek

Je to doba na ho*no, ale to nás neomlouvá, říká Holík. Moje první prvoligová výhra, radoval se Machálek
OBSAHUJE OHLASY

Liga je zpátky a hned na úvod jsme byli svědky překvapení, kdy tehdy poslední tým Fortuna ligy Zbrojovka Brno zvítězil na hřišti Jablonce. Pro Brno je to první ligová výhra od návratu z druhé ligy, Jablonec naopak prohrál podruhé v řadě a na čelo tabulky ztrácí čím dál více bodů.

V prvních šesti kolech uhrálo Brno pouze remízu s Bohemians. Tři body z Jablonce proto mají cenu zlata. Brno zvítězilo díky pevné defenzívě, kde to v šesti kolech skřípalo, skvělému výkonu kapitána Dreksy, ale i špatnému výkonu domácích vepředu. Autor jediného gólu zápasu Jakub Přichystal konstatoval, že měl jeho tým i více štěstí.

"Byli jsme outsideři, ale jeli jsme sem vyhrát," prozradil Přichystal. A ani trenérovi Machálkovi před zápasem nechybělo sebevědomí. "Říkal jsem to do médií už před zápasem, jeli jsme si pro vítězství. Možná jsem byl pod tlakem, ale o své osobě jsem nikdy nepochyboval. Tohle je moje první prvoligové vítězství," konstatoval šéf Zbrojovky, jenž před postupem do ligy vedl Zbrojovku ve druhé lize a před tím vedl spíše druholigové či třetiligové týmy.

"V kabině jsme si řekli, že už nechceme být celé republice pro smích. Jsme hrdý klub, ukázali jsme to na hřišti a odvážíme si cenné tři body z hřiště silného Jablonce. Zvítězili jsme zaslouženě, byli jsme lepším mužstvem, tři body jsme si vydřeli," ulevilo se trenérovi Brna, které se díky výhře odlepilo ze dna tabulky, záchranářské starosti se jej však pravděpodobně budou týkat celou sezónu.

V kabině Jablonce byla nálada opačná. Mužstvu chyběl i hlavní trenér Petr Rada, jehož energie scházela zejména ve druhém poločase, kdy byl Jablonec extrémně pasivní. "Jsem z toho smutný. Kdybychom v prvním poločase proměnili šance, zápas by se vyvíjel jinak. Brno bylo živější, odhodlanější a přímočařejší," konstatoval Radův zástupce Džimis Bekakis.

A jasně to shrnul i obránce Libor Holík. "Doba je sice na ho*no, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Tahle prohra je pro nás velké zklamání," dal najevo zklamání krajní bek domácích.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.