Proč Hložek nepomůže Lvíčatům? Ještě se necítí a Sparta ho chce mít do závěru sezony připraveného v top formě

Proč Hložek nepomůže Lvíčatům? Ještě se necítí a Sparta ho chce mít do závěru sezony připraveného v top formě

24. března Itálie, 27. března Slovinsko a 30. března Španělsko. Toť program skupinové fáze mistrovství Evropy do 21 pro česká Lvíčata, která vstoupí do bojů bez tréninkového kempu a jakékoliv delší přípravy.

Jak vznikala nominace? "Při jejím tvoření jsem vycházel z toho, že u týmu působím delší dobu. S některými hráči pracuji tři roky a mužstvo se připravovalo už v době Elitní ligy v kategorii U20. Jsem rád, že mi pak bylo nabídnuto pokračovat s těmito hráči v jednadvacítce a jsem rád, že jsem se v nich nezklamal. Kvalifikace mi ukázala, že přestože se to nerodilo lehce, snažil jsem se nezmatkovat a spíš sázel na vyzkoušené hráče, kteří už delší dobu vědí, jak se chceme v zápasech prezentovat. Myslím, že ta cesta byla správná. Výhodou mužstva je univerzálnost. Máme hráče, kteří jsou schopní hrát na více postech a v různých rozestaveních. To nás během kvalifikace několikrát zachránilo. V tuhle chvíli jsme museli reagovat hlavně na zdravotní stav hráčů," uvedl na středeční tiskové konferenci hlavní trenér Karel Krejčí.

A koho tedy musel oželet? "Bohužel bylo jasné, že po dalším svalovém zranění, nebudeme moct počítat s Janem Matouškem. Z dalších tradičních jmen jsme přišli o Součka, který musel s Duklou do karantény. Hodně jsme samozřejmě stáli o Hložka a Zimu. David se vypracoval ve velmi dobrého hráče a bude nám určitě chybět, považujeme to za citelné oslabení, protože hlavně v druhé polovině kvalifikace se stal naším stěžejním defenzivním hráčem. Prokazoval to i ve Slavii, kde vedle ligových zápasů velice dobře zvládnul i evropské poháry. Heidenreich i Martinec náš tým rozšířit nemůžou kvůli zdravotnímu stavu. Rozhodli jsme se, že si pomůžeme Ladislavem Krejčím, který je schopný tento post odehrát. Pokud jde o Adama, byli jsme s ním v dlouhodobém kontaktu i v průběhu jeho zranění. Sešel jsem se i s Pavlem Vrbou a Tomášem Rosickým. Nepomohlo, že Sparta byla nedávno v karanténě, a když teď odehrál půlhodinu proti Příbrami, sám říkal, že se ještě necítí. Tři zápasy během sedmi dnů by nezvládl, což rozhodlo. Sparta ho chce mít do závěru sezony připraveného v top formě," přidal na oficiálních stránkách FAČR dvaapadesátiletý odborník, jenž může počítat i s dvojicí plzeňských borců Pavel Bucha a Pavel Šulc, jimž skončila karanténa.

A co tři nováčci? "Matěj Kovář je v pozici třetího brankáře, jsme s ním dlouhodobě v kontaktu. Chtěli jsme, aby chytal za dvacítku, ta ale neměla dlouho žádný sraz. Naskytla se příležitost ho vzít na turnaj, a i s ohledem na to, že by měl v dalším cyklu převzít roli jedničky a chceme ho všichni poznat, jsme se rozhodli jej vzít na turnaj. Co se týče Martina Vitíka, tak všichni ho sledujeme delší dobu, prosadit se v osmnácti letech do sestavy ve Spartě, není nic jednoduchého. Měl jsem celkem rychle jasno, že jej nominujeme. Třetím nováčkem je Michal Fukala, který s námi absolvoval jen jeden letní kemp, ale rozhodl jsem se pro něj i na základě jeho zajímavých výkonů v Liberci," zakončil na webu repre.fotbal.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky výběru U21.

Nominace:

Brankáři: Martin Jedlička (DAC Dunajská Streda), Matěj Kovář (Manchester United), Matouš Trmal (Vitoria Guimaraes).
Obránci: Michal Fukala (FC Slovan Liberec), Denis Granečný (FC Emmen), Libor Holík (FK Jablonec), Matěj Chaluš (FC Slovan Liberec), Ladislav Krejčí, Dominik Plechatý, Martin Vitík (všichni AC Sparta Praha).
Záložníci: Pavel Bucha (FC Viktoria Plzeň), Filip Havelka (SK Dynamo České Budějovice), Dominik Janošek (FC Fastav Zlín), Adam Karabec (AC Sparta Praha), Michal Kohút (1. FC Slovácko), Tomáš Ostrák (MFK Karviná), Michal Sadílek (FC Slovan Liberec), Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň), Antonín Vaníček (Bohemians Praha 1905), Patrik Žitný (FK Teplice).
Útočníci: Václav Drchal (FK Mladá Boleslav), Ondřej Lingr (SK Slavia Praha), Ondřej Šašinka (FC Baník Ostrava).

Náhradníci:

Brankáři: Jiří Letáček, Hugo Jan Bačkovský, Jan Čtvrtečka.
Obránci: David Douděra, Daniel Köstl, David Šimek, Filip Čihák, Jakub Klíma, Ondřej Zmrzlý.
Záložníci: Filip Souček, Michal Hlavatý, Jan Fortelný, Jan Žambůrek, Emil Tischler, Dominik Pleštil, Patrik Hellebrand, Ondřej Pachlopník, Kryštof Daněk.
Útočníci: Mojmír Chytil, David Huf, Tomáš Čvančara, Antonín Růsek.

Kdo by měl vést český fotbal? TOTO je přehled PĚTI nejvážnějších kandidátů!

Zdroj: fotbal.cz