Rataj se hodlá v Bodö uchytit: Nechtěl bych se tady v prosinci vracet s tím, že to nevyšlo

Rataj se hodlá v Bodö uchytit: Nechtěl bych se tady v prosinci vracet s tím, že to nevyšlo

Bodö/Glimt je po třech kolech norské Eliteserien na průběžné druhé pozici s dvěma výhrami a jednou remízou, s tím, že před ním je pouze Molde s o něco lepším skóre.

Již ve středu nabere směr Skandinávie i jeho čerstvá posila z Opavy Tomáš Rataj (18), jenž si pochvaloval růst pod Radoslavem Kováčem a tvrdí, že že se pod jeho vedením hodně posunul.

Kdy se o nabídce z Norska dozvěděl poprvé? "Byl jsem z toho překvapený. Když jsem se o té nabídce dozvěděl, druhý den jsem měl rozhodnout. Hned jsem věděl, že to je jedinečná šance, a že takovou nabídku už nemusím dostat. Nebylo to vůbec těžké rozhodování," přiznal perspektivní mladík na webu sfc.cz.

Byť se jednalo i o přestupu, nakonec bylo zvoleno hostování s opcí. "Ve hře byl přímo přestup, ale tím, že mě čeká něco úplně jiného, je to pro mě taková pojistka. Kdyby se mi tam nelíbilo, nebo se to zkrátka nevyvíjelo dobře, můžu se v zimě vrátit zpátky," ozřejmila nová akvizice týmu z Aspmyra stadionu.

Co vše o budoucí adrese ví? "Díval jsem se hlavně na město, jak vypadá. Pak jsem samozřejmě koukal na tým, na jejich soupisku, jací hráči tam hrají. S kým se budu potkávat, a jaká tam bude konkurence. Zjistil jsem, že tam jsou hlavně mladí hráči a věkový průměr mužstva je snad 22 let. Nejsou tam žádní starší hráči, mají to postavené právě na mladých. Chtějí je vychovat, připravit na mužský fotbal a prodat je dál," přiblížil na stránkách sfc.cz kolega Hellebranda, Kulhánka, Holíka a spol.

Díky štaci v Bodö bude působit asi 90 kilometrů od polárního kruhu. "Je to úplně na severu, takže v létě je tam světlo snad 20 hodin denně, v zimě ale třeba jen dvě hodiny. Hraje se tam někdy do listopadu. V zimě pak nehrají vůbec, doma přes zimu skoro nejsou. Jezdí na soustředění do Španělska, kde jsou týden, pak třeba do Portugalska nebo do Itálie a podobně. Každopádně v Norsku ani ve Skandinávii jsem nikdy nebyl. Vždycky jsem se tam chtěl jet podívat, lákalo mě to, takže se těším. Je to určitě výzva. Bude to hodně složité se prosadit, ale jedu tam s tím, že to zvládnu. Nechtěl bych se tady v prosinci vracet s tím, že to nevyšlo. Chci, abych se tam uchytil a hrál," přednesl útočně laděný hráč ze Slezska.

Doporučení k odebrání se do zahraničí dostal ze všech stran. "Rodiče mě v tom podpořili, že je to super jak fotbalově, tak pro zkušenost do života, že se osamostatním a tak. Kluci v kabině říkali, že to není standardní nabídka, že o tom vůbec nemám nepřemýšlet a mám jít. Taky koukali. Je to skvělá nabídka. Prý všichni mluví anglicky, což je fajn, protože norsky se asi nenaučím. Anglicky mluvit umím, tady jsem se bavil s Christem nebo Jossem, takže si myslím, že se domluvím bez problémů," uzavřel na webu sfc.cz mladík, jenž uzavřel třetí ročník střední školy a v tom čtvrtém bude pokračovat distančně.

Pokud by Deli chtěl zůstat v Edenu a některé varianty by padly, tak by se tím Slavia zaobírala...

Zdroj: sfc.cz