Kdo z českých fotbalistů může působit v superklubech? Pouze Hložek nebo Schick, míní Lička

Kdo z českých fotbalistů může působit v superklubech? Pouze Hložek nebo Schick, míní Lička

Plzeňský Jean-David Beauguel zvítězil v hodnocení nejlepšího útočníka podzimní části české nejvyšší soutěže webu sport.cz před sparťanem Adamem Hložkem a slavistou Janem Kuchtou, podle Wernera Ličky ale potenciál francouzského střelce a letenského teenagera nelze dávat na stejnou úroveň..  

Děvetadvacetiletý útočník má za sebou zřejmě nejlepší podzim v Česku, když nastřílel 12 gólů, ani to ale podle Wernera Ličky nestačí, aby jej bylo možno dát na stejnou úroveň jako  poněkud méně produktivního supertalenta Adama Hložka, jež má po podzimu bilanci 5+10. “Nebylo by ode mě férové porovnávat Hložka s oběma kluky. Je mu teprve devatenáct. Málo českých fotbalistů v tak nízkém věku dokázalo hrát stabilně ligu,” prohlásil pro sport.cz ostravský fotbalový expert. ”Když si položíme otázku, kdo z českých fotbalistů by mohl působit v evropských top klubech, například v Manchesteru City? Jedině Hložek nebo Schick," dodává.

Beauguela Lička chválí za vyrovnanost výkonů, když ten góly střílel jak týmům ze spodu tabulky tak třeba proti pražské Spartě a na Francouzovi oceňuje schopnost uplatnit důraz a sílu v šestnáctce soupeře. “Má v sobě zakódovanou techniku a pro Viktorku je nesmírně platný," míní Lička. O možnosti, že by ale Beauguel mohl dál růst pochybuje. Už jen proto, že útočník nemá podepsanou s Plzní novou smlouvu a kvůli rasismu na tribunách chce Česko opustit. 

To s Hložkem, přes poněkud - co se týká osobních statistik slabší podzim jsou spojována pro zimní a především letní přestupové období jména evropských velkoklubů. Na Ličkou výše zmíněný Manchester City to zatím nevypadá, podle spekulací ale na stole Sparty leží nabídka Borussie Dortmund a okolo mají mezi jinými kroužit i skauti Liverpoolu. Druhé místo za podzimní část sezóny české ligy tak podle všeho Adam Hložek jen tak obhajovat nebude.

zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.