Sigmě chybí pouze Gonzáles a Chvátal. Yunis, Vaněček i Zifčák jsou k dispozici od prvního dne

Sigmě chybí pouze Gonzáles a Chvátal. Yunis, Vaněček i Zifčák jsou k dispozici od prvního dne

Tabulkově desátá Sigma přivedla v zimní pauze jednatřicetiletého středopolaře Jana Navrátila, který se vrátil na Andrův stadion po pěti a půl letech.

"Hledali jsme křídelníka, chtěli jsme pověřeného hráče, který ale zapadne mezi naše mladé hráče a bude vůdčí osobností. U Honzy se to propojilo. Má kvalitu, navíc je tady znalost prostředí. Do fotbalu dává i srdce. Jsem rád, že se ho podařilo přivést," mnul si ruce Václav Jílek, jehož slova nabídl web sigmafotbal.cz.

V tréninku byli skoro všichni hráči z podzimního kádru. Pouze Juraj Chvátal, jenž nedávno prodloužil smlouvu a Pablo Gonzáles obdrželi výjimku a k mužstvu se připojí až v pondělí. "Pablo González má platnou smlouvu, počítáme s ním dál jako s hráčem A-mužstva. Vyskytly se u něj rodinné důvody, které jsme zohlednili, takže se k týmu připojí o pár dní později," doplnil na klubovém webu bývalý kouč Sparty.

Ten může nově pracovat také se záložníkem Patrikem Slaměnou, jenž byl na podzim ve Vyškově a také s dvojicí Jiří Sláma a Mojmír Chytil, která byla zapůjčena v Pardubicích. Po dlouhých měsících začali s tréninkem také ofenzivně ladění marodi Jakub Yunis a David Vaněček, což platí i pro Martina Hálu s Pavlem Zifčákem.

"Všichni jdou do přípravy od prvního dne. Bude to trochu o pocitu. Je předpoklad, že budeme trénovat dost na umělé trávě, takže budeme muset zohlednit jejich stav. Jsou připravení do tréninkového procesu, ale neznáme tělesnou odezvu. Podle toho pak budeme dávkovat zátěž," ozřejmil na sigmafotbal.cz šéf Hubníka, Beneše či Jemelky.

Trenér si pak pozval do přípravy také mládí v podobě Hadaše, Slavíčka, Langera a Uriči. "Zasloužili si ve třetí lize, aby dostali příležitost. Aby si čuchli ke konfrontaci s hráči áčka, k tréninkovému procesu. Je to tradiční stav, že se mladí zapojují do první fáze přípravy. Jde i o to, aby poznali chod A-mužstva. Sám jsem zvědavý, jak to zvládnou. Nikdo neříká, že se nemohou prosadit. Je to o nich. Nikdo nemá dveře zavřené," avizoval na oficiálních stránkách pětačtyřicetiletý odborník.

Současná soupiska Sigmy:

Brankáři: Matúš Macík, Jan Stejskal, Tadeáš Stoppen.

Obránci: Vít Beneš, Juraj Chvátal, Roman Hubník, Václav Jemelka, Radek Látal, Florent Poulolo, Michal Vepřek, Ondřej Zmrzlý, Jiří Sláma, Filip Slavíček, Michal Galus.

Záložníci: Radim Breite, Kryštof Daněk, Pablo González, Lukáš Greššák, Martin Hála, .Jakub Matoušek, Jan Navrátil, Jan Sedlák, Patrik Slaměna, Jiří Spáčil, Jáchym Šíp, Tomáš Zahradníček, Filip Uriča, Štěpán Langer.

Útočníci: Mojmír Chytil, Antonín Růsek, David Vaněček, Jakub Yunis, Pavel Zifčák, Matěj Hadaš.

Je možné, že k některým změnám dojde, avizuje liberecký Kozel, který si pod Ještědem vybojoval i fyzické testy...

Zdroj: sigmafotbal.cz