Holce baví kontakt s míčem: Jsem rád, že i se spoluhráči jsme si sedli a řekli si, že tak chceme hrát

Holce baví kontakt s míčem: Jsem rád, že i se spoluhráči jsme si sedli a řekli si, že tak chceme hrát

Sedmadvacetiletý Dominik Holec už je nějaký čas sparťanskou jedničkou a protože je Florin Nita zraněný, nic by se na tom nemělo měnit ani na startu jarní části.

Na Letné si však na svou šanci musel autor sedmi soutěžních startů z podzimu počkat docela dlouho. Do české metropole totiž dorazil již v létě 2020.

"Moc jsem si to užíval. V takovém týmu jako je Sparta se to dá jen užívat. Čekal jsem na to, až se do brány dostanu. Jsem vděčný, že se to podařilo," uvedl na stránkách sparta.cz bývalý gólman Žiliny či polského Rakówa.

Mezi jeho silné stránky patří hra nohama, což po něm také trenérský štáb žádá a i to je výhoda oproti zkušenějšímu rumunskému brankáři Nitoiv, jenž má zase jiné přednosti...

"Myslím si, že to je nynější obraz fotbalu ve většině zemí. Brankáři jsou důležitou součástí hry a zapojují se do ní víc než v minulosti. Je to něco, co je mi vlastní a možná jedna z vlastností, které se snažím neustále zlepšovat. Zároveň věřím, že to pomáhá mužstvu, a proto se snažím být v té rozehrávce nápomocný co nejvíc. Baví mě mít kontakt s míčem. Jsem rád, že i se spoluhráči jsme si v tomto směru sedli a řekli si, že tak chceme hrát. Samozřejmě, že já z pozice brankáře nemůžu být ten, kdo tvoří hru. Vím ale, že můžu týmu pomoci ze své pozice, co se týče rozehrávky a hry nohou," doplnil na sparta.cz Holec, jenž je ve sparťanské hierarchii i před třicetiletým Hečou a dvaadvacetiletým Kotkem.

Video interview se slovenským brankářem je zde.

Sparťanská jednička pro jaro? Úplně jasno zatím není. Máme tu 2 trenéry gólmanů, kteří mají velké slovo, říká Vrba

Zdroj: sparta.cz