Bonymu začal v čerstvých třiatřiceti chybět fotbal a po roce a půl ticha se vrací. Komu z Eredivisie se upsal?

Bonymu začal v čerstvých třiatřiceti chybět fotbal a po roce a půl ticha se vrací. Komu z Eredivisie se upsal?

Exsparťan Bony Wolfried (33), jenž hrál poslední soutěžní zápas v září roku 2020, si našel nový klub. Ve čtvrtek podepsal po nemalé herní pauze profesionální kontrakt s devátým celkem nizozemské Eredivisie.

N.E.C. Nijmegen si někdejšího forvarda Manchesteru City, Stoke City či Swansea City pojistil do konce sezony 2021/2022 a bývalý reprezentant Pobřeží slonoviny se připojí k výběru trenéra Rogiera Meijera hned po obdržení pracovního povolení.

"Najít silného útočníka je vždy těžké, zvláště v zimě. V roce 2022 mnoho klubů váhá, zda se hráčů vzdát. Než se nadějete, máte pozitivně testované hráče a máte potíže. Wilfried je silný, ale přestal hrát fotbal. Žil ve Walesu a kondici udržoval s Newportem County, který hraje League Two. Ve třiatřiceti začal mít pocit, že mu fotbal chybí. Byla to z jeho strany nedokončená záležitost a chtěl se vrátit do země, kde ho bavilo hrát a žít, do Nizozemska," vysvětlil technický ředitel Ted van Leeuwen.

A co první dojmy nového konkurenta pro Tavsana, Okitu, Ruize, Akmana a Romenyho? Ten bude moci navázat na vydařenou misi ve Vitesse Arnhem. "Jsem šťastný, že jsem v N.E.C. Po ukončení smlouvy v Saúdské Arábii jsem ještě nebyl připraven skončit s fotbalem. V Nizozemsku se mi dařilo a jsem moc rád, že mám příležitost opět hrát Eredivisii," nechal se slyšet ofenzivní hráč, jenž naposledy působil v týmu Al Ittihad.

Soutěžní start jara už mu utekl, ale zapojit by se mohl třeba už ve druhé polovině února. "Očekávám, že dostanu příležitost. Udělám vše pro to, abych se co nejdřív dostal do zápasové kondice, abych mohl být pro tým rychle důležitý," vzkázal Wilfried, jehož současná cena spadla na 700 tisíc eur.

Vacek: Doufám, že zapadnu a stanu se důležitou součástí Pardubic. Fyzicky snad brzy budu na maximální možné úrovni

Zdroj: nec-nijmegen.nl