Velká ztráta pro Liberec. Chaluše čeká atraktivní zahraniční výzva v podobě šampiona Allsvenskan...

Velká ztráta pro Liberec. Chaluše čeká atraktivní zahraniční výzva v podobě šampiona Allsvenskan...

V minulosti už si zahráli švédskou nejvyšší soutěž například Dušan Melichárek nebo Pavel Zavadil a nyní si tamní Allsvenskan vyzkouší také Matěj Chaluš, jehož tržní cena se pohybuje okolo 10 milionů korun.

Pro dosavadního obránce Slovanu Liberec, který prošel také Příbramí a Mladou Boleslaví, se v jeho čtyřiadvaceti letech jedná o první zahraniční výzvu kariéry.

Jeho odchod do mistrovského Malmö FF, které v minulosti dokázalo vychovat např. Zlatana Ibrahimoviče, je však pro podještědskou značku velká ztráta, což potvrdil i trenér Luboš Kozel.

"V tuhle chvíli je to určitě ztráta, protože je to hráč, který na podzim odehrál skoro všechno. Obranná čtveřice se vykrystalizovala jasně. Pokud nebyla nutnost kvůli kartám, prakticky se neměnila a fungovala. I Chaly předváděl velmi dobré výkony, které mu třeba pomohly k tomu, že je o něj zájem. Nahradit ho nebude jednoduché. Máme tu nějaké hráče, kteří mohou stopera hrát, ale zase to bude nové složení. Budeme se snažit třeba ještě někoho přivést," nechal se slyšet trenér.

Bývalý kapitán české jednadvacítky, jenž měl na severu Čech smlouvu už jen na půl roku, už se do Skandinávie odebral na zdravotní prohlídku a podpis kontraktu s dvaadvacetinásobnými šampiony Švédska již proběhl. Pracovní dohoda ho tam sváže až do roku 2025.

Jeho debut pak může proběhnout velice rychle. Už v pátek 4. února se Malmö představí v přípravě proti Lokomotivu Moskva. A kdyby to náhodou nevyšlo, další šance bude o osm dní později proti Krasnodaru.

Zdroj: ceskatelevize.cz