Prvním, kdo v létě vyzrál na votroky, byla Radova Dukla. Novou dejvickou cestou je náročnost a nasazení...

Prvním, kdo v létě vyzrál na votroky, byla Radova Dukla. Novou dejvickou cestou je náročnost a nasazení...
OBSAHUJE VIDEO

Z prvních pěti přípravných soubojů léta vytěžil Hradce Králové stejný počet výher a zdálo se, že by mohl zvládnout celé předsezonní období bez ztráty kytičky.

Daleko nebyli votroci k triumfu ani s druholigovou Duklou, nad kterou ještě patnáct minut před koncem vedli o dvě branky a zdálo se, že si připíší výhru s pořadovým číslem 6.

Náskok, který východočeské značky vybudovali Jakub Rada s Danielem Vašulínem, byl ovšem zničen v posledních patnácti minutách, kdy dejvický celek vstal z mrtvých, během dvou minut vyrovnal zásluhou Červenky a Hodka a krátce před závěrečným hvizdem rozhodl o jeho nečekaném vítězství Jiří Piroch.

Výběr Petra Rady se tak stal prvním týmem, který dokázal v přípravě vyzrát na soubor Miroslava Koubka, což se jistě počítá. za vítěze hodnotil úspěšné utkání asistent Jiří Vágner...

"Zápas s Hradcem se lidem mohl líbit. Padlo 5 gólů, mělo to dobré tempo i dobré nasazení. Myslím si, že jsme byli většinu zápasu ve většině činnostech lepší. Měli jsme dobrý pohyb, dobře jsme se doplňovali. Co nám zase chybělo byla předfinální a finální fáze. Častokrát jsme nedokázali šance zakončit. V závěru prvního poločasu přišel zase taký náš hloupý první gól. Nechci snižovat vstřelení tohoto gólu, ale takových situací se v lize musíme vyvarovat. Pohybově a herně to ale bylo dnes dobré. Druhou půli se to troch vyrovnalo, Hradec vystřídal snad všechny hráče. Nám navíc ublížil trochu první poločas, kdy jsme si sedli, prvních 10 možná 15 minut druhého poločasu jsme se zase potřebovali chytit zpátky. Jsme rádi, že se nám to podařilo otočit, protože kluci si to za tu pracovitost a práci na hřišti zasloužili," přednesl člen realizačního týmu z Julisky.

Upozornil zejména na dobrý obrat, což v Dejvicích jistě zvedne sebevědomí před dalšími střety s Pardubicemi a Teplicemi. "My si to ceníme hlavně z toho pohledu, že když do hry dají kluci náročnost a svoje nasazení, tak to je ta cesta, kterou je s trenérem vedeme. To nás potom může dovést k nějakému cíli. Zapojili se všichni hráči, nikdo se nezranil, v téhle fázi přípravy to bylo další velmi kvalitní utkání. My ještě chceme zvládnout utkání v tomhle tempu s Pardubicemi a pak samozřejmě i generálku s Teplicemi. Za 14 dní to všechno vypukne. My chceme pokračovat dál v tomhle nasazení a pracovitosti, aby nás to dovedlo k našemu cíli," uzavřel na webu fkdukla.cz Vágner.

Přátelsky:

FC Hradec Králové - FK Dukla Praha 2:3 (1:0)
Branky: 42. Vašulín, 63. Rada (pen.) – 74. Červenka, 76. Hodek, 84. Piroch. Rozhodčí: Starý – Arnošt, Slavíček. Žluté karty: nebyly uděleny. Diváci: 365.

FC Hradec Králové: 1. poločas: Reichl – Smrž, Vlkanova, Hájek, Prekop, Klíma, Vašulín, Ševčík, Harazim, Kodeš, Čech. 2. poločas: Vízek – Kučera, Rybička, Novotný, Dvořák, Klíma, Firbacher, Rada, Kutík, Jurčenko, Doležal.

FK Dukla Praha: Čtvrtečka – Uhlíř (71. Hrubeš), Piroch, Peterka, Moulis, Šebrle (71. Konan), Kim (71. Hodek), Souček (61. Ullman), Matějka (61. Červenka), Kozel (61. Buchvaldek), Barac.

KADLEC, HEIDENREICH, IKAUNIEKS, MALÍNSKÝ A SPOL. ZAŽIJÍ VELMI NÁROČNÉ PROVĚRKY. JAKÉ KLUBY SERIE A NA NĚ ČEKAJÍ?