Laštůvka se o mě stará, budu se snažit mu šlapat na paty a vytvářet konkurenci, ubezpečuje perspektivní Letáček

Laštůvka se o mě stará, budu se snažit mu šlapat na paty a vytvářet konkurenci, ubezpečuje perspektivní Letáček

Skvělým reflexem disponující gólman Jiří Letáček se letos v létě dočkal ve svých třiadvaceti letech prvního přestupu kariéry, když vyměnil Pardubice za Baník Ostrava. 

Zatím jde o roční hostování s opcí. "Dostat se do tak velkého klubu, jako je Baník, je velký posun v mé kariéře. Je to pro mě obrovská motivace. Budu muset na sobě víc a víc pracovat," navnadila slezské fanoušky nová posila, jejíž slova nabídl portál idnes.cz.

V generálce proti Karviné (2:1) hájil tři ostravské tyče on. Ale pravděpodobně z důvodu, že funkční veterán Jan Laštůvka bojuje s lehčím zraněním a otazníkem je i start v prvním kole Fortuna:ligy proti Sigmě Olomouc.

"Honza je místní legenda. Tak k němu i vzhlížím. Sleduji ho dlouhodobě. Za svou bohatou kariéru má spoustu zkušeností, takže ho pozoruji v tréninku, v zápase. Snažím se od něj co nejvíce vzít," přidal na idnes.cz svěřenec Pavla Vrby.

Nějaké zásadní rozdíly v chytání mezi nimi nevypozoroval. Čtyřicetiletý kolega i konkurent v jedné osobě se ho ovšem hned po příchodu ujal a vzal si ho do parády. "Kdybych něco potřeboval, není problém mu napsat nebo zavolat. Zatím vždycky všechno zařídil. Stará se o mě," prozradil idnes.cz citovaný 196 centimetrů vysoký strážce svatyně.

A co útok na brankáře číslo 1? "Říct něco takového by bylo blbé. Budu se snažit Honzovi šlapat na paty, vytvářet konkurenci. Byl tady zvyklý na kluky, které znal, kteří mu kryli záda. My se ještě tolik neznáme, takže nynější spolupráce může prospět nám oběma," líčil na idnes.cz klient agentury Sport Invest, jehož tržní cena v tuto chvíli nepřesahuje 10 milionů korun.

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.