Trenérské praktiky slavného Kompanyho už neokusí. Jedinou nabídku Burnley Vydra jednoduše přijmout nemohl...

Trenérské praktiky slavného Kompanyho už neokusí. Jedinou nabídku Burnley Vydra jednoduše přijmout nemohl...

Spoustu sezon na ostrovech zocelený třicetiletý forvard Matěj Vydra se na svém Instagramu oficiálně rozloučil s fanoušky FC Burnley, které má před sebou sezonu v Championship.

Český reprezentant s historií v Bruggách, Udinese, Watfordu i West Bromwichi opouští dotyčné prostředí po čtyřech letech a po vypršení smlouvy. Vedení Clarets mu sice nabízelo další prodloužení kontraktu, ale jednalo se o podmínky, které nemohl přijmut.

"Chtěl bych se rozloučit s úžasnými fanoušky, kteří mě podporovali během mého angažmá v Burnley. Jsem šťastný, že jsem mohl zažít rodinou atmosféru klubu, výborné spoluhráče a vynikající péči od doktoru a fyzioterapeutů, kteří mi pomohli se zraněním," napsal bývalý útočník Jihlavy i Baníku, jemuž rok 2022 vůbec nevyšel, protože v lednu podstoupil operaci tříselné kály, v březnu laboroval se zraněným loktem a v závěru dubna šel pod kudlu znovu kvůli přetrženému křížovému vazu v koleně.

Od Burnley, které nově trenérsky vede bývalý dlouholetý kapitán Manchesteru Cigy a někdejší kouč Anderlechtu Vincent Kompany, příliš velký zájem o setrvání necítil. "Jednání s klubem byla minimální. Dostal jsem jednu nabídku, kterou jsem nemohl přijmout. Klubu i fanouškům přeju skvělou sezonu a hodně štěstí. Udělal jsem maximum, abych naplnil svůj potenciál, nebál jsem se riskovat zranění, i když mi končila smlouva. Takový proste jsem, chtěl jsem pomoci klubu za každou cenu," ubezpečil fandy ostřílený fotbalista s tržní cenou okolo 50 milionů korun.

A kdy se bude klient agentury Chovanec Sport vracet do hry? "Tento týden jsem byl za svým skvělým chirurgem Andym Wiliamsem, jenž byl hodně spokojený s mou rekonvalescencí. Jde to lépe, než se čekalo, a bylo mi řečeno, že se brzy vrátím na hřiště," uzavřel optimisticky naladěný Vydra, jenž byl svého času spojován i se Spartou. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matej Vydra (@matej.vydra)

Zdroj: Instagram @matej.vydra