Sešívaní se protrápili k postupu do play off Konferenční ligy. Tam spadlo i Slovácko, které s Fenerbahce urvalo pouze remízu

Pražská Slavie a Slovácko vstoupily ve čtvrtek večer do odvetných utkání ve třetích předkolech o základní skupiny Konferenční ligy, respektive Evropské ligy pro nadcházející podzim. "Sešívání" v Řecku zatím jen horko těžko odolávali náporu domácích a ve druhé půli přece nakonec inkasovali. Postupový náskok z domácího utkání zatím ale drží. Slovácko pak oproti minulému týdnu přidalo. Fenerbahce se sice v průběhu druhé půle dostalo do vedení, ale fotbalisté z Uherského Hradiště prakticky ihned srovnali a se silným soupeřem udrželi vyrovnaný stav.

Postup Slovácka přes turecký Fenerbahce Istanbul se zdál býti po prvním dvojzápase v Turecku, kde fotbalisté z Uherského Hradiště padli 3:0 jako utopie. A tak tomu i bylo. Nicméně, i přesto, že Fenerbahce drželo míč více na svých kopačkách a českého zástupce drželo daleko od nadějí na obrat, předvedli fotbalisté Slovácka sympatický výkon. Český zástupce v obou poločasech herně tahal za kratší konec, ale snažil se. Ve druhé půli turecký klub navýšil své vedení, ovšem Šašinka dokázal na přesný zásah Serdana Dursuna zareagovat prakticky okamžitě a po dvou minutách vyrovnal. Poté Slovácko směrem dopředu ožilo, avšak utkání se mu povedlo dovést pouze do remízového stavu. I přesto naděje fotbalistů z Uherského Hradiště na pohárový podzim stále žijí. Ve čtvrtém a závěrečném předkole o Konferenční ligu se Svědíkovi svěřenci střetnou s papírově hratelnou makedonskou Škendijí.

Slávisté si i před předpokládanou bouřlivou atmosféru na půde Panathinaikosu nejeli pro nic jiného než pro postup. Avšak již první minuty ukázaly, že to "Sešívání" nebudou mít vůbec lehké. Už z první akce měl blízko ke snížení Andraž Šporar,  ale naštěstí pro českého vicemistra trefil před odkrytou bránou pouze tyč. Slavia se však musela s domácí ofenzivou prát i nadále a nkolikrát se blýskl dobrým zákrokem i Mandous. První půli tak nakonec i přes velkou kliku Slavia zvládla.

Do druhé půle nastoupila Slavia v lepším tempu, avšak v 57 minutě zmrazil všechny Šporar zaslouženým vedoucím gólem (či snížením v celkovém součtu dvojutkání). Trpišovský na inkasovaný gól reagoval střídáním a zejména příchod Petra Ševčíka vyšel. Od druhé poloviny druhého poločasu Slavia začala více kombinovat na útočné půli a utkání zdárně vedla ke kýženému postupu. Panathinaikos se musel více otevřít hru, což se mu nevyplatilo. Již v nastavení totiž Jurečka vystihl rozehrávku a dodal Slavii definitivní klid. Slavia se tak utrápila k postupu do play off o Konferenční ligu, ve kterém vyzve polský Raków, jenž si poradil s Trnavou.

Do evropského pohárového koeficientu tak oba čeští záastupci ve čtvrtek přidali po půl bodu.