Tecl nadále exceluje, Jablonec se dočkal prvního vítězství a Sparta se opět trápí

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Baník Ostrava o víkendu ve velkém stylu oslavil své stoleté výročí a vše zakončil pohodlnou výhrou nad Pardubicemi. První vítězství si v sezóně připsal Jablonec, který přehrál stejným rozdílem Hradec Králové. Ve výjimečných a nečekaných výkonech pokračuje kapitán úřadujících vicemistrů Stanislav Tecl, jenž opět dvakrát zaskóroval a vládne tabulce kanonýrů. 8. kolo FORTUNA:LIGY ale přineslo i další zajímavé momenty.

Z jedničky na odpis? Ve Spartě opět realita

Psal se 21. listopad roku 2021. Florin Nita držel Spartu nad vodou, předváděl vynikající výkony, jenže po čtyřgólovém debaklu od Slovácka přišel zlom. Od té chvíle se v brance střídali Dominik Holec a Milan Heča a z nejlepšího rumunského fotbalisty za rok 2021 se stal nechtěný hráč.

Nyní je situace nápadně podobná. Osmadvacetiletý Dominik Holec převzal pozici jedničky, odchytal dvanáct duelů v řadě, proti Teplicím ale zůstal na lavičce. Důvod? Sparta na poslední chvíli přivedla další posilu – tentokrát gólmana Matěje Kováře z Manchesteru United. Ten se v Teplicích nepředvedl v nijak oslnivém světle, druhý gól vzal na sebe za nepovedenou rozehrávku, kterou nezachytil obránce Højer. Je ale zřejmé, že Kovář zůstane jedničkou a podle spekulací médií si může Holec hledat nové angažmá.

Foto: AC Sparta Praha