Tecl nadále exceluje, Jablonec se dočkal prvního vítězství a Sparta se opět trápí

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Baník Ostrava o víkendu ve velkém stylu oslavil své stoleté výročí a vše zakončil pohodlnou výhrou nad Pardubicemi. První vítězství si v sezóně připsal Jablonec, který přehrál stejným rozdílem Hradec Králové. Ve výjimečných a nečekaných výkonech pokračuje kapitán úřadujících vicemistrů Stanislav Tecl, jenž opět dvakrát zaskóroval a vládne tabulce kanonýrů. 8. kolo FORTUNA:LIGY ale přineslo i další zajímavé momenty.

V sobotu Baník slavil, v neděli si nadělil jubilejní vítězství

Baník Ostrava zakončil oslavy svého 100. výročí založení klubu. V pátek a v sobotu se konal dvoudenní festival Baník100FEST, na kterém vystoupilo několik hvězd v čele s kapelami Mirai a Kryštof, nechyběl ani Jarek Nohavica či skupina Tři sestry.

A oslavy si nenechal Baník pokazit ani v neděli. Před více než sedmi tisíci diváky předvedl Baník proti Pardubicím solidní výkon a po delší době se nemusel strachovat o body. Gólově se prosadili Daniel Tetour, Nemanja Kuzmanovič a také střídající Muhamed Tijani.

Dobrý výkon předvedly nové posily Srdjan Plavšič a Cadu, kouč Pavel Vrba tak mohl být spokojen. „Kdybychom nevyhráli, už bych tu asi nebyl. Jsem rád, že jsme to zvládli, ale nyní nás čeká těžká zápasová zkouška. Jedeme na Spartu, do Plzně, na Slavii, hrajeme se Slováckem,“ podotkl Vrba, podle kterého tak nedělní vítězství prakticky nic neznamená. „Až tyto zápasy nám ukážou, jak na tom jsme. Tato výhra neznamená prakticky nic, je to jen krůček, ale žádný velký skok,“ dodal zkušený lodivod ostravského celku. Baník zaznamenal své 300. vítězství mezi elitou a v dalším kole se na Spartě pokusí načíst čtvrtou stovku.

Foto: FC Baník Ostrava