Hráčem kola se stal Atomový mravenec z Baníku, na paty mu šlapal slávista Lingr

HRÁČ KOLA

Chyť mě, když to dokážeš! Ve stylu tohoto slavného bijáku se o víkendu blýsknul srbský záložník Srdjan Plavšič, který zcela opanoval zápas s Bohemians. Svým nejlepším ligovým výkonem si suverénně zajistil ocenění Hráč kola, otázkou je, co s ním bude v zimě. Čím vším v sobotu zazářil a kdo v naší pravidelné rubrice obsadil další tři místa? 


2, Ondřej Lingr (SK Slavia Praha)

Další skvělý výkon předvedl v neděli ofenzivní univerzál Slavie Ondřej Lingr. Ten v kombinaci s hrotovým útočníkem Václavem Jurečkou řádil jako černá ruka, poprvé skóroval už ve druhé minutě. O chvilku později přesným centrem posadil míč na hlavu Davida Douděry a bylo vymalováno. Hosté vedli už 2:0, nakonec přidali ještě dvě krásné trefy. Tu poslední si na vrub připsal znovu Lingr, jenž v pokutovém území přetlačil hned dva hráče soupeře.

Ligový podzim tak zakončil s bilancí 7+4 a má nakročeno k tomu, aby prožil svůj nejlepší ročník v kariéře. Tím byl zatím ten minulý, v němž zaznamenal 14 branek, asistenci si však nepřipsal žádnou.

„Dal jsem důležité góly, které pomohly k vítězství. Jsem rád, že jsem docela produktivní, je to super pocit. Nějak takhle si to představuju,“ uculoval se Lingr.

Foto: SK Slavia Praha