Moyes může pro potřeby West Hamu ulovit až dva dvacetileté Brazilce. Jeden z nich by konkuroval Součkovi...

Moyes může pro potřeby West Hamu ulovit až dva dvacetileté Brazilce. Jeden z nich by konkuroval Součkovi...

West Ham United, jehož šestnáctá pozice v tabulce není po patnácti kolech žádná velká hitparáda, by se mohl v lednovém přestupovém okně posílit v Brazílii hned dvojnásobně.

Jeden mladý kanárek už je téměř jistý. Je jím dvacetiletý střední obránce Luizão Gustavo Oliveira da Silva, jenž už dokonce kvůli lékařské prohlídce dorazil do Londýna.

Ač má perspektivní zadák v brazilské Serii A v barvách São Paula odehráno pouhých 14 zápasů, vedení kladivářů mu věří natolik, že to s ním zkusí. Bylo by však překvapením, kdyby se stal okamžitou oporou zadních řad Moyesova mužstva.

Dalším Brazilcem ze stejného klubu, který uvízl v hledáčku nedávného přemožitele Cambridge United i Udinese, je stejně starý defenzivní středopolař Pablo Goncalves Fortunato Maia.

Ten už za São Paulo odehrál k tomuto datu více než 60 zápasů a na svůj věk je o dost zkušenější, než jeho vrstevník. Přívětivá je jak tržní cena okolo pěti milionů eur, tak skutečnost, že mu vyprší kontrakt na jihoamerickém kontinentu již příští rok v září.

Pakliže by ho Danielem Křetínským spoluvlastněný dvojnásobný vítěz Championship do Green Street přivedl také, šlo by o přímou konkurenci kapitána české reprezentace Tomáše Součka.