Hráčem kola se stal Kopic z Plzně, těsně za ním se umístili zástupci Baníku, Jablonce a Sparty

HRÁČ KOLA

S druhým jarním kolem je tu i naše pravidelná anketa Hráč kola, v níž tentokrát vážně bylo z koho vybírat. Na vrchol našeho žebříčku se dostal plzeňský matador Jan Kopic, jenž sehrál klíčovou roli při výhře v Brně. Kteří fotbalisté obsadili příčky těsně za ním?


2, Cadu (FC Baník Ostrava)

Svůj nejlepší zápas po příchodu do Ostravy odehrál krajní záložník Cadu. Vyhlášený brazilský univerzál, jenž na Stínadlech řádil jako černá ruka. Hlavně tedy ve druhé půli, v níž si s ním domácí Teplice dlouho nevěděly rady. Zaznamenal 1+1, především ale nasměroval svůj tým k důležité výhře.

Nejdřív se Cadu prohnal kolem Kodada a pak naservíroval míč před bránu Jiřímu Klímovi, záhy nato si role prohodili. Hosté navíc dokázali skórovat ještě třikrát a pohodlně zvítězili 5:0. A to i díky Caduovi, který v mužstvu hostuje z Plzně.

“Výsledek je pro nás nádherný, ale rozhodně se nerodil lehce. Hlavně na začátku druhé půle nás Teplice zmáčkly, a kdyby vstřelily úvodní branku, byl by to zase nervózní zápas,“ zůstal obezřetný kouč Baníku Pavel Hapal.

Foto: FC Viktoria Plzeň