Hráčem kola se stal Kopic z Plzně, těsně za ním se umístili zástupci Baníku, Jablonce a Sparty

HRÁČ KOLA

S druhým jarním kolem je tu i naše pravidelná anketa Hráč kola, v níž tentokrát vážně bylo z koho vybírat. Na vrchol našeho žebříčku se dostal plzeňský matador Jan Kopic, jenž sehrál klíčovou roli při výhře v Brně. Kteří fotbalisté obsadili příčky těsně za ním?

4, Martin Minčev (AC Sparta Praha)

Ačkoliv do role klíčového hráče Sparty má Bulhar Martin Minčev stále hodně daleko, občas má velmi vydařené zápasy. Naposledy se blýsknul doma proti Mladé Boleslavi, kdy šel na plac až na závěrečných patnáct minut místo Jana Kuchty.

Od spoluhráčů dostal dvě ideální kolmice za obranu, s oběma naložil nejlépe, jak mohl. Brankáři Petru Mikulcovi nedal žádnou šanci zasáhnout a Sparta tak po jeho dvou trefách zvítězila 4:1.

“Hrajeme teď prostě jiné typy zápasů než v závěru podzimu, kdy se nám dařilo. Hodně držíme míč, ale na těžkém terénu je to složité, třeba stopeři podstupují spoustu soubojů. Musíme se zkrátka zlepšit. Když máme míč v držení, opustit soubojový ráz zápasů,“ řekl po duelu trenér Brian Priske.

Pět událostí 18. kola: Obrat Plzně, pět červených, úchvatných 43 minut Baníku i Tvrdíkova pomsta Pardubicím