Slovácko? Prestižní to bude hlavně pro moji přítelkyni, která mu pořád fandí, prozrazuje Jurečka

Slovácko? Prestižní to bude hlavně pro moji přítelkyni, která mu pořád fandí, prozrazuje Jurečka

Slávisté dostali v jarní části sezony už dvě facky. Zatímco tu v Pardubicích se jim ještě podařilo výsledkově zvládnout, v Teplicích už nikoliv. Hra venku se musí podle sešívaného forvarda Václava Jurečky zlepšit.

Byť bývalý kanonýr Slovácka v úvodu jara skóroval jak proti Jablonci, tak Pardubicím, dění na Stínadlech se ho vůbec netýkalo a on tak zůstává na 791 odehraných minutách a pěti trefách.

To, že na severu Čech nezasáhl do hry, ho mrzelo. "Ale jsem ve Slavii půl roku a vidím, že je to jiný klub než Slovácko. Tím, že nehrajeme evropské poháry, je nás v kádru opravdu hodně. Někdy to vyjde, že nehrajete. Budu se snažit, abych příště hrál. Je to bezmoc, když utkání sledujete z lavičky a nemůžete ho ovlivnit. Ale myslím, že spolu s dalšími útočníky vycházíme dobře, není to tak, že by někdo někomu něco nepřál. To vůbec ne. Navzájem se podporujeme, atmosféru máme nastavenou dobře. Nejdůležitější je tým, musíme hlavně získávat body. Kdo dá gól, je ve výsledku jedno. Všichni jdeme za společným cílem," ozřejmil na portálu gol.cz ofenzivní hráč, jenž svého času prošel také Opavou a Spartou Kolín.

Jurečka vždy dělá to samé. Trénuje tak, aby byl na zápasy připraven a pak už nedokáže ovlivnit, zda ho trenér využije, nebo ne. "Konkurence ve Slavii je velká. Je potřeba, aby se vám dařilo. Pokud to tak není, nebudete hrát. Každému hráči zvedne sebevědomí, když si připisuje góly nebo asistence a pomáhá týmu. To se mi v některých posledních zápasech povedlo, určitě mi to pomohlo," potvrdil osmadvacetiletý střelec.

Protože se 26. února dostaví do Edenu Slovácko, trenér Jindřich Trpišovský by mohl využít jeho zvýšené motivace a toho, že bude chtít bývalému zaměstnavateli z Uherského Hradiště ukázat. Pakliže by se mu povedlo blýsknout výkonem či gólovým zápisem, byl by rád. Navzdory tomu, že by to asi doma neměl lehké...

"Prestižní utkání to bude hlavně pro moji přítelkyni, která Slovácku pořád fandí. Ale vážně, na zápas se těším, na podzim jsem proti Slovácku nehrál, protože jsem byl zraněný. Věřím, že v neděli si to vynahradím. Ve Slovácku jsme měli dobrou partu, takže s pár klukama si občas napíšu, s hráči mám dobré vztahy. Nějaké pošťuchování před zápasem asi proběhne, ale my se musíme soustředit hlavně sami na sebe. Chci pomoct mužstvu, abychom společně napravili utkání v Teplicích," objasnil Jurečka.

Samek vládne s devatenáctkou Lecce celé Primaveře a téměř nesleze ze hřiště. Říká si o první minuty v Serii A?