Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá. Tři faktory, proč letos Chelsea generuje katastrofální výsledky

Stamford Bridge řádí v této sezóně kalamita, kterou budou tamní odklízet ještě dlouho. Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá, proto první vítězství Lamparda na lavičce Blues o víkendu nelze brát jako obrat k lepšímu. Chelsea zažívá období temna, i když má tým vystavěný z talentovaných hráčů, ale něco na této adrese nefunguje. Podívejme se na tři faktory, kvůli kterým londýnský gigant generuje katastrofální výsledky.

1) Nevyzpytatelná přestupová politika

Fanoušci by mohli označit jednoho viníka, který rozložil fungující klub na atom. Pranýřovat teď Boehlyho by bylo ale neefektivní, neboť není pochyb o tom, že to ve finále myslel dobře. Nyní je třeba, aby se všichni ze svých chyb poučili a neopakovali je.

Mnohé napoví i nadcházející přestupové okno. Chelsea nesmí zase bezmyšlenkovitě zbrojit, neboť i někteří hráči Blues již vyjádřili rozpaky nad přestupovou politikou klubu. Nebyl to jen velezkušený Thiago Silva, ale i další.

Vynaložit velkou sumu a nakoupit hvězdy, které fungují jinde, je nevyzpytatelné. Chelsea je ukázkovým klubem v Evropě, kde se v posledních dvou dekádách utopila celá řada talentů, které pak jinde zase zářily. Ve své podstatě je tak i kupování perspektivních značek takovým honem na zajíce v pytli, navíc velká výměna sebou přináší i nutnost dát týmu čas, aby se sehrál.

Strategie sestavování drahého týmu bez vize se na Stamford Bridge ukázala jako další fatální chyba a Boehly musí tento hořký kalich vypít do dna.

Foto: Chelsea FC