Odpověď na nejhorší podzim v historii ligy? ViOn Zlaté Moravce navázal spolupráci s gruzínským fotbalem

Odpověď na nejhorší podzim v historii ligy? ViOn Zlaté Moravce navázal spolupráci s gruzínským fotbalem

Nula. Tolik zápasů v podzimní části vyhráli v nejvyšší slovenské lize hráči Zlatých Moravců. Počet získaných bodů? Čtyři. Prostě totální bída a překonání negativního rekordu. Ještě nikdo neměl v historii slovenské ligy po podzimu méně bodů. Řešení se ViOn snaží najít v Gruzii.

Deset vstřelených branek, třetí nejhorší obrana, o bodech a výhrách již byla řeč. „Je to realita. Je třeba si otevřeně říct, že někteří hráči nesplňují ligovou úroveň. Pokud výrazně neposílíme, nevím, jestli budeme konkurenceschopní,“ říkal po posledním zápase, který Moravce prohrály 1:4 s Trenčínem, trenér Michal Hipp. 

Zlaté Moravce čekají na výhru v lize už 21 utkání, což je také všeříkající. V dohledu je navíc negativní rekord soutěže, který drží Senec. Ten vyhrál až na pokus číslo 28. 

Co s tím? Majitel Viliam Ondrejka představil záchrannou brzdu. „Bude nám pomáhat bývalý gruzínský ministr sportu a majitel FC Saburtalo Tbilisi Tariel Chečikašvili. Teď však v klubu nebude mít žádnou funkci, pro jaro jsme domluvení jen na hráčské výpomoci,“ řekl pro MY Nitra. 

Tým z hlavního města je v Gruzii držitelem poháru, nicméně pro střed Evropy je zcela přirozeně velkou neznámou. 

Boženíkovi to v Primeira Lize svědčí. V řadě na Slováka už mají stát Werder, Sevilla, Lille i FC Porto

Ondrejka však pro stejný portál dodal, že další spolupráce není jistá. Proč? Vše závisí na tom, jak se hráči z Gruzie osvědčí. „S kluky, kteří nám budou posláni, musíme být spokojení,“ dodal s tím, že se nejedná o prvoplánovou akci, vše bylo plánováno.

„V této oblasti bude hrát roli i znalost jazyka trenéra Hippa, který je zběhlý v komunikaci s hráči ze zemí bývalého Sovětského svazu. To byl jeden z důvodů, proč jsme ho angažovali. O spolupráci s Chečikašvilim jsme věděli už před časem,“ vysvětlil Ondrejka.

ViOn už si tedy zvyká na nové tváře. Tou první je Jemali-Giorgi Jinjolava. Třiadvacetiletý obránce má starty za mládežnické reprezentace, zkoušel se prosadit v béčku španělského Cádizu. V uplynulé sezoně gruzínské ligy patřil mezi opory Saburtala.

Asi největším jménem je Iuri Tabatadze. Je mu 24 let a hraje na křídle, kde zapisoval parádní čísla (v minulém ročníku 11+4). O jeho kvalitách hovoří i to, že o něj měl zájem Slovan Bratislava. S týmem už je také ofenzivní záložník Levan Nonikashvili. Všichni tři mají jaro na to, aby se ukázali, jsou totiž jen na půlročním hostování. 

Kromě toho přišel ještě Sergo Kukhiandize, který si zahrál i za gruzínskou reprezentaci. Tento útočník ovšem přichází z FC Dila.

Jestli gruzínská cesta pomůže, to se uvidí. Zatím lze hodnotit jen příprava – a na tu se fanouškům Zlatých Moravců musí dívat s nadějí. ViOn porazil Zbrojovku Brno i Zlín, se Skalicí remizoval.

Pomátl se Vavro? Slovenská média jsou v šoku z nechutného zákroku krajana na sparťana Haraslína