Polách chtěl uzmout Skuhravému defenzivní oporu Grešáka. Přestup do Brna ale může zhatit čerstvé zranění

Polách chtěl uzmout Skuhravému defenzivní oporu Grešáka. Přestup do Brna ale může zhatit čerstvé zranění

Sportovní úsek druholigové Zbrojovky si vyhlédl posilu ve slovenské nejvyšší soutěži, konkrétně v Podbrezové, jíž trenérsky vede stratég Roman Skuhravý, který svého času na české mapě řídil čtyři kluby včetně Dukly či Opavy.

Ještě před vypuknutím odvetné části F:NL měl do moravského kádru trenéra Tomáše Polácha zamířit čtyřiadvacetiletý defenzivní univerzál s historií ve slovenských mládežnických výběrech Matej Grešák, jenž v profesionální branži debutoval již před necelými osmi lety.

Jak však poznamenal na síti X insider Jozef Kopčo, jeho první zahraniční přestup se však může odložit. Bývalý hráč Tatranu Prešov i Popradu se totiž zranil ve 20. kole na půdě Košic (0:0) a trávník musel opustit již po devíti minutách hry.

Svoboda o přesunu do Vyškova i konkurenci: Dřív jsem se rval s Haalandem. Co ho zaskočilo na Realu?

Je zřejmé, že si bude třeba počkat na upřesnění ohledně délky absence. Pokud by měla být delší, je otázkou, zdali by se k jeho transferu nevrátil sportovní manažer ambiciózního Brna Zdeněk Psotka až po sezoně.

Dvojnásobný vítěz tamní druhé ligy z ročníku 2016 a 2022, jenž stihl v tomto ročníku naskočit do 19 soutěžních utkání, má podle specializovaného serveru transfermarkt.com tržní cenu okolo 7,5 milionu eur. Do českého prostředí by však určitě putoval za menší obnos.

Čtyři duely neporažené Brno zvládlo předposlední utkání zimní přípravy na výbornou a s Komárnem si poradilo 4:1. Generálku na ostré jarní boje absolvuje Zbrojovka 24. února proti rezervě Sigmy.