Vyrovnání českého maxima? Jsme namotivovaní a chceme historický úspěch, tvrdí bojovně naladěný Hranáč

Vyrovnání českého maxima? Jsme namotivovaní a chceme historický úspěch, tvrdí bojovně naladěný Hranáč

Plzeňský soubor zabojuje dnes v podvečer o účast v semifinále Evropské konferenční ligy. V toskánské odvetě proti Fiorentině má po úvodní domácí bezbrankové remíze z minulého týdne stále reálnou naději na postup. 

Plzeň může postupem vyrovnat české maximum od rozdělení federace. Jako jediná se dosud dostala do semifinále Poháru UEFA v roce 1996 pražská Slavia. Postupující z dvojice Plzeň - Fiorentina narazí na lepšího z dvojice Bruggy - PAOK Soluň.

Viktoria má nyní velmi nabitý program. Jak je na tom kádr s fyzickými silami? Stoper Robin Hranáč, jenž patří k plzeňským objevům sezony, si myslí, že dobře.

ODVETA S FIORENTINOU? JEŠTĚ NEMÁME DODĚLANOU PRÁCI, HLÁSÍ PLZEŇSKÝ KOUČ KOUBEK. NERVY NEMÁM, JE TO SVÁTEK, DODÁVÁ

"Výhra se Slavií nám pomohla hodně psychicky, chtěli jsme vyhrát. Potvrdili jsme si, že můžeme hrát s evropskými týmy, kterým Slavia také je, jsme namotivovaní a chceme historický úspěch," uvedl těsně před odletem na Apeninský poloostrov čtyřiadvacetiletý stoper, jehož slova nabídl web fcviktoria.cz.

Za posledních pět měsíců prohrála družina trenéra Miroslava Koubka pouze se Slovanem Liberec, který byl mimochodem také posledním týmem, který ji skolil v rámci jejího výjezdu a to se stalo v říjnu loňského roku. Šanci tedy má. "Je to blízko, jsme od toho jeden zápas. Může se stát cokoliv. Fiorentina je sice papírově silnější, ale je to blízko a uděláme pro to všechno," ujistil západočeské publikum zadák s minulostí v Pardubicích či Liptovském Mikuláši.

PLZEŇSKÝ TRUMF: ŘEZNÍK. ZASLOUŽÍ SI SPECIÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ, PŘIZNAL KOUČ. NADŠENÍ BYLI I EXPERTI

Budou "Fialky" hrát jinak než v Doosan aréně? "Myslím si, že to bude trošku jiné, protože domácí prostředí vás víc nabudí. Budou asi namotivovanější a budou se chtít o to víc porvat," doplnil střední obránce, na něhož navázal i asistent trenéra Jan Trousil, asi se nedá očekávat, že by se nějakým způsobem změnil styl hry Fiorentiny.

"Pořád to bude o dominantním držení míče. My budeme chtít vycházet ze zabezpečené obrany, tak jako v Plzni, s tím, že budeme chtít být více aktivní směrem dopředu. Věřím, že každý, kdo do zápasu půjde, odevzdá maximum a udělá vše proto, abychom postoupili," uzavřel exvyškovský stratég.

© FC Viktoria Plzeň