Chelsea ani Liverpoolu se vyhrát nepodařilo, Man City vypráskal Sunderland

Po třetím kole anglické nejvyšší soutěže už si žádný tým nemůže říci, že získal maximum možných bodů. Chelsea jen remizovala s Tottenhamem, Liverpool získal jen bod ve Villa Parku. Citizens si naopak hravě poradili se Sunderlandem.

Ve Villa Parku diváci gól neviděli

Po odpoledním zaváhání Chelsea se mohli The Reds dostat na čelo tabulky, téhle nabídky však nevyužili. Tentokráte se jim v závěru zápasu skórovat nepodařilo a tak se s Villans rozešli bez branek.

Pikantní muselo být utkání pro Garetha Barryho, o záložníka Aston Villy totiž Liverpool celé léto bojuje. Inu, na dotažení přestupu už má jen jeden den. Rafael Benitez se i přesto s Martinem O’Neillem vřele zdravil.

Taktika obou týmů se zdála býti podobná - jakoby se spíše než na výhru koncentrovaly na to, aby neprohrály. Útok Liverpoolu byl o to bezzubější, když po půl hodině hry musel pro zranění odstoupit Fernando Torres.

Torrese nahradil David N´Gog a krátce před přestávkou se po pasu Robbieho Keana objevil v dobré příležitosti, branku však netrefil. Později se ještě do šance dostal Xabi Alonso a krátce nato Dirk Kuyt, to ale bylo ze strany Liverpoolu vše.

To trio Villans ve složení Ashley Young, Gabriel Agbonlahor a John Carew dokázalo vymyslet několik pohledných akcí, ani to však k úspěchu nevedlo. Stilian Petrov poté svou střelu mezi tři tyče nenasměroval.

V závěru zápasu mohl výhru na stranu domácích strhnout James Milner, Pepé Reina byl však proti. Když potom hlavičkoval vedle i Martin Laursen, bylo o dělbě bodů rozhodnuto.

Aston Villa FC - Liverpool FC 0:0 (0:0)

Wrightu-Phillipsovi návrat evidentně prospěl

Je tomu jen několik málo dní, co se Shaun Wright-Phillips po třech letech vrátil do Manchesteru City. Maličký křídelník fanoušky potěšil, ve své premiéře vstřelil hned dvě branky a pomohl tak City k výhře 3:0.

Domácí Sunderland do utkání vstoupil lépe, střela Granta Leadbittera si však cestu mezi tři tyče nenašla. Nebezpečnou situaci po přihrávce Pascala Chimbondy hosté taktéž vyřešili.

Poté už začali hrát Citizens. Po akci Brazilce Joa se do šance dostal Vincent Kompany, obrana soupeře však ránu zblokovala. Danny Collins zastavil i další pokus Joa. Z následného rohového kopu si málem dal vlastní gól Kieran Richardson.

Richarson poté mohl na druhé straně ohrozit již tu správnou bránu, když se ocitl sám před Joem Hartem. Druhý dotyk s míčem mu však nevyšel podle představ a balón mu utekl do zámezí. Do další šance se dostal El Hadji Diouf, ani on nebyl úspěšný.

A tak se vedení ujali hosté. Michael Johnson se po skvělé přihrávce Stephena Irelanda prohnal po křídle a poslal pas před bránu. Ten nešťastně tečoval Danny Collins přímo k volnému Irelandovi, který otevřel skóre.

Ve druhé půli už jasně dominovali hosté a gólově to potvrdil Wright-Phillips. Nejprve lehce doklepl nepovedenou střelu Joa a krátce na to v další šanci zvýšil na konečných 3:0.

Sunderland to v závěru neunášel psychicky a vysloužil si několik žlutých karet. Do konce zápasu už se nic vážného nestalo a svěřenci Marka Hughese se díky výhře posunuli do popředí tabulky.

Sunderland AFC - Manchester City FC 0:3 (0:1)

Branky: Ireland (45.), Wright-Phillips (50. a 59.)

Chelsea poprvé ztratila, bod ze Stamford Bridge si veze Tottenham

Chyba Franka Lamparda a bezradnost některých hráčů v koncovce připravily vicemistra ligy z loňské sezóny o 100% bilanci. Hosté naopak v tomto ročníku konečně bodovali.

Trenér Spurs Juande Ramos znovu nepostavil útočníka Dimitara Berbatova, který neseděl ani na lavici náhradníků. Jeho svěřenci tak hráli v rozestavení 4-5-1, kdy na hrotu operoval Darren Bent.

V průběhu prvního poločasu měla jasně navrch Chelsea, kontrolovala míč, nepouštěla Tottenham do žádných šancí a sama hrozila hlavně díky dalekonosným střelám Lamparda. Za zmínku stojí zejména jeho lehký oblouček z hranice vápna, který však hodně vyběhnutého Heurelha Gomese nepřekvapil.

Krátce na to se Chelsea dostala hned do série šancí, které nakonec vyvrcholily vedoucím gólem. Nejprve se v dobré pozici ocitl Nicolas Anelka, po perfektním zpracování mu však chyběla přesnější muška a pálil nad Gomesovu bránu.

Záhy se ke střele z dálky odhodlal Michael Essien, který však trefil pouze břevno. Chelsea se ale dočkala jen o chvilku později, kdy rohový kop Deca neodkopnul Bent a Juliano Belletti se ve své letošní premiéře v dresu Blues dočkal i prvního gólu.

Domácí se poté uklidnili a drželi míč na svých kopačkách. Krátce před přestávkou však vracející se Lampard omylem zasáhl míč, který se od jeho noh odrazil k úplně volnému Bentovi. Ten pod padajícím Čechem vyrovnal na 1:1.

Krátce po pauze se v dobré šanci ocitl Ashley Cole, jeho křižná rána však mířila vedle. Hra byla poté hodně rozkouskovaná a ani jeden z týmů se i kvůli zbytečným nepřesnostem nedostával na dostřel soupeřovy brány. Tlak Chelsea v závěrečných minutách byl spíše sporadický, „kohouti“ se tak s přehledem ubránili.

Chelsea FC - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)

Branky: Belletti (25.) - Bent (45.)

[ 31.8.2008 - Jan Novák | Foto: Reuters ]