Hattrick Milita, trefil se i Gilardino

Milánské velkokluby se vystřídaly na prvním místě v tabulce Serie A. Zatímco Inter v nastavení výhru vydřel, AC na hřišti Lecce v nastavení dva body ztratilo a přenechalo Interu vedení.

Inter přeskočil AC, Neapol se drží

Obhájce titulu Inter Milán přivítal doma jedno z překvapení letošního ročníku. Udine ještě dvě kola zpět tabulku vedlo a uspět chtělo i na San Siru. José Mourinho opět promíchal sestavu, tentokrát v útoku nastoupili vedle Zlatana Ibrahimoviče Mario Balotelli a Riccardo Quaresma. Ani jeden z nich ale nic skvělého nepředvedl, tak musel znovu rozhodnout jeden z méně oslavovaných hráčů Interu.

Julio Cruz dává branky pravidelně už několik sezon, přesto v Interu v základní sestavě většinou nenastupuje. Mluví se dokonce o tom, že má Inter nejpozději v létě opustit. Zatím ale stále odvádí skvělé služby, o víkendou svou brankou v nastaveném čase rozhodl o třech bodech pro Inter. Inter tak šel do čela tabulky a čekal, co na to odpoví AC Milán.

To nastoupilo na půdě nováčka z Lecce a chtělo bezpodmínečně získat tři body. Milán opět nepředvedl nijak skvělý výkon, přesto ho ale poslal deset minut před koncem do vedení Ronaldinho. Zřejmě spravedlivou remízu ale zajistil ve třetí minutě nastaveného času domácí Andrea Esposito.

Třetí místo stále drží Neapol. Napolitáni nastoupili doma proti Sampdorii v plné síle a hostům prakticky nedali šanci. Po dvaceti minutách poslal domácí do vedení Daniele Mannini a prakticky rozhodl. Neapol zápas kontrolovala a čtvrt hodiny před koncem ještě přidal pojistku střídající Marcelo Zalayeta.

Lazio oslavuje kapitána Rocchiho

Důvod k radosti mají i v Laziu. Lazio nastoupilo doma proti Sieně i s Davidem Rozehnalem v základní sestavě, dlouho se mu ale nedařilo. Do druhého poločasu tak naskočil i uzdravený Tommaso Rocchi a spolu se Záratem zápas rozhodl. Zárate dal po hodině hry vedoucí branku, kapitán Rocchi oslavil svůj návrat dvěma brankami v samém závěru utkání. Biancocelesti se tak posunuly už na druhé místo.

Naopak v krizi je dál AS Řím. Loňského vicemistra přivítala Bologna i s novým trenérem a uspěla. Řím sice poslal do vedení Francesco Totti, vlastní branka Cicinha v nastaveném čase druhého poločasu ale naděje hostů na tři body zhatila. Řím se tak propadl už na sedmnáctou příčku v tabulce.

Velký den prožil kanonýr CFC Janov Diego Milito. Janovu situaci doma proti Reggině ulehčil Andrea Costa, který byl na konci první půle vyloučen. I on tak pomohl rozhrát střelcký koncert Milita. Argenstinský bomber nejprve proměnil penaltu, poté ještě přidal další dvě branky a připsal si hattrick. Další branku přidal Sculli a CFC Janov tak rozdrtil Regginu 4:0.

V tabulce střelců tak přeskočil s devíti brankami Alberta Gilardina z Fiorentiny. Ten se vrátil po trestu a jednou brankou pomohl k výhře Fiorentiny doma nad Atalantou. Gilardino zvyšoval už na 2:0 pro domácí, Floccari ale z penalty snížil na 1:2.

vítězství Juventusu

Tři body získal i Juventus Turín. Bianconeri nastoupili ve Veroně proti Chievu bez českých hráčů, až na konci utkání střídal Zdeněk Grygera. Juventus v pohodě získal tři body, brankami se o to postarali Alessandro Del Piero a Vincenzo Iaquinta.

Až v závěru vybojoval tři body FC Turín. Ten se doma proti Palermu prosadil až těsně před koncem utkání brankou Jurgena Saumela. Saumel tak svou první trefou v dresu Toros získal domácím tři body. I souboj Catania - Cagliari se rozhodl až v závěru. Po brankách domácího Mascary a hostujícího Jedy nakonec tři body vystřelil domácí Catanii Rocco Sabato.

[ 10.11.2008 - Zdeněk Leitkep| Foto: bbc.com]