Boleslav hrála doma s Viktorií Žižkov bez branek

Hráči Mladé Boleslavi doma v nedělním utkání 22. kola Gambrinus ligy jen remizovali s Viktorií Žižkov 0:0, což ani jednomu týmu příliš nepomohlo. Středočeši si komplikují cestu k evropským pohárům, pražský celek boj o záchranu.

Žižkov postrádal dva hráče kvůli disciplinárnímu trestu, jen na lavičce navíc zůstali Vozábal, Stracený či Pospíšil. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, když hrozili hlavně ze standardních situací, ovšem do koncovky se Středočeši prakticky nedostali. Střelu hostujícího Straky z úhlu pokryl na druhé straně brankář Miller. Ten musel řešit vzápětí nepříjemnou situaci, když mu spoluhráč Rolko poslal slabou malou domů, ale domácí gólman míč včas ukopl před dotírajícím Naumovem.

Po čtvrthodině hry Sabou posílal do brejku Naumova, který vybíhal z vlastní poloviny, přesto jeho únik zastavil praporek asistenta rozhodčího. O tři minuty později prošel centr Vaculíka až k překvapenému Strakovi, který však už nestihl hlavou míč umístit do prázdné branky. Mladá Boleslav své kombinace řešila příliš zbrkle, a tak se k Bartalskému vlastně ani nedostala. Až ve 27. minutě Poláček vysunul do gólové šance Pecku, který přehazoval Bartalského, ale z úhlu trefil jen boční síť. O chvíli později rychlou akci domácích zakončil Sylvestre střelou mimo. Těsně před přestávkou ještě prošel přímý volný kop Hrdličky jen těsně nad brankou hostů.

Hned po změně stran hlavičkoval po centru Hrdličky Mendy, ovšem Bartalský skvělým zákrokem odvrátil míč na roh. Uběhla sotva minuta a hlavičku Papadopulose opět pokryl pozorný brankář hostů. Podobně se zkoušeli prosadit také Žižkovští. Na centr Zengueho naskočil Straka a Miller se musel hodně natahovat, aby balon vyškrábl na rohový kop. V dalších minutách se oba týmy dost trápily, hlavně s vlastními nepřesnostmi. Až střela Opiely, kterou však Bartalský chytil, hru oživila. V posledních dvaceti minutách už se ani na jedné straně nic zajímavého neudálo, i když se domácí v závěru snažili o tlak, a tak se po bezbrankové remíze body dělily.

22. kolo první ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 0:0

Rozhodčí: Kocián - Dobrovolný, Marek.. ŽK: Sylvestre - Hruška, Sabou, Pilař. Diváci: 4425.

Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Janíček, Hrdlička - Mendy (81. M. Sedláček), Sylvestre (59. Opiela), Procházka, Poláček - Pecka (72. Chramosta), Papadopulos. Trenér: Hapal.

Žižkov: Bartalský - Hruška (79. Stracený), Pilař, Gabriel, Xavier - Vaculík (74. Pospíšil), Sabou, Hušbauer - Straka (55. Palát) - Naumov, Kalod. Trenér: Ščasný.

[ 5. 4. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]