Bayern má novou chloubu v útoku – „Robbery“

Bundesliga má za sebou 4. kolo. A o čem se nejvíce hovoří? Pochopitelně o famózní premiéře Arjena Robbena v dresu Bayeru. Jeho kooperace s Frankem Riberym brala fanouškům i obráncům Wolfsburgu dech. Skvělý vstup do sezóny potvrdili Leverkusen i Hamburk.

Aktuální kolo Bundesligy

Starý dobrý Bayern je zpátky? Vypadá to tak. Ve šlágru kola se suverénně vypořádal s Wolfsburgem. Do vedení dostal Bavory pohotový Mario Gomez. Fotbalové představení ale gradovalo až po přestávce. První vlna euforie zachvátila většinu osazenstva Allianz Arény hned v úvodu druhé půle. To když si přes hlavu přetáhl Arjen Robben svůj zánovní dres s magickým číslem deset a vyběhl na hřiště místo Hamita Altintopa.

Nizozemský kreativec se prezentoval po svém. Několik jeho typických průniků přivádělo fanoušky Bayeru do varu. Ovšem skóre se zatím neměnilo. Na to bylo třeba dalšího fotbalového génia na hřišti. Uzdravený Franck Ribery naskočil na necelou půlhodinu. A právě největší Hvězda Bayernu pět minut po svém příchodu na hřiště připravila gól Robbenovi. A úspěšná spolupráce dua promptně přejmenovaného německými médii na „Robbery“ se vzápětí opakovala. Ribery zatáhl míč, přesně přihrál Robbenovi a ten si pohrál s obranou i brankářem Benagliem. Ten zvýšil na konečných 3:0 a ještě vyšperkoval svou famózní premiéru v Bayernu.

„Nemohl jsem si přát lepší start nového angažmá. S týmem jsem absolvoval jenom jeden trénink, ale trenér mě poslal na druhý poločas. To bylo ohromné,“ neskrývá své nadšení Arjen Robben. „Důvod proč jsem tu je jasný. Chci vyhrávat zápasy a trofeje. Velmi důležitá je pro mě přítomnost Franka Riberyho.“

Na vítězství v poslední době skomírajícího velkolubu má lví podíl i brankář. Hans Jörg Butt ještě za stavu 1:0 reflexivně zlikvidoval hlavičku Edina Džeka. Často chybující Michael Rensing se nejspíš v brance Bayeru jen tak neobjeví.

Leverkusen vstoupil do nové sezóny skvěle. Zatím neprohrál a o víkendu dokázal zvrátit i nepříznivý stav proti Bochumi. Diego Klimowicz poslal překvapivě do vedení VfL. Leverkusen potom svého soupeře vytrvale přehrával a zdálo se být otázkou času, kdy se prosadí střelecky. Ještě před přestávkou se po standardní situaci Michala Kadlece přesnou hlavičkou blýskl Manuel Friedrich a srovnal. Vítěznou branku zaznamenal ten nejpovolanější. Stefan Kießling skóroval už po čtvrté v sezóně a plnohodnotně nahrazuje zraněného Helmese.

„Zasloužili jsme si vyhrát, ale v určitých chvílích jsem si to zbytečně komplikovali. Předváděli jsme velmi dobrý fotbal a vytvářili si spoustu šancí. Ale naše zakončení bylo špatné. Těší mě hlavně otočení nepříznivého stavu. Tým demonstroval, že má sílu vyhrávat zápasy,“ pochvaluje si trenér Bayeru Jupp Heynckes.

Leverkusen je proslulý svými skvělými vstupy do sezóny. Vloni na podzim dokonce delší čas kraloval Bundeslize. Jenže v duchu škodolibé přezdívky „Neverkusen“ častokrát selže těsně pod vrcholem. Bude letošní sezóna jiná?

Nejúdernější ofenziva Bundesligy se znovu činila. Hamburk tentokrát rozstřílel Kolín a vyhoupl se do čela. Tradiční „doppelpack“ tedy dva góly zaznamenal José Paolo Guerrero a dotáhl se na lídra mezi střelci Kießlinga z Leverkusenu.