Bojan Krkič na prodej? Chelsea i Juve ho chtějí

Bojan Krkič na prodej? Chelsea i Juve ho chtějí

Minulý týden se hlavně v britských médiích spekulovalo o možném odchodu španělské hvězdičky Barcelony Bojana Krkiče do jednoho z týmů Premier League. Zájem o dvacetiletého útočníka údajně potvrdila Chelsea i West Ham United. V pondělí ovšem přišel s nabídkou podle serveru calciomercato.com i italský Juventus, a tak se zdá, že bude o talentovaného reprezentanta Španělska do 21 let velká tahanice.

V posledních sezónách si mladý talent často zahrál po boku Lionela Messiho. Letos se ale o poznání víc prosazuje jeho konkurent Pedro a velká posila z Valencie David Villa. Právě tyto okolnosti pro Krkiče znamenaly pouhé čtyři souhrnné starty v rámci všech soutěžních utkání v této sezóně, a to je pro vyhranost a rozvoj hráče málo. I proto sílí tlaky na jeho odchod do týmu, kde by nastupoval v základní sestavě.

Podle listu The Daily Mail jasný zájem vyjádřil West Ham United, z koncepčního i profesionálního hlediska by ale pro Bojana mohla být lákavější údajná nabídka londýnské Chelsea, která hledá dlouhodobou náhradu za stárnoucí dvojici Nicolas Anelka, Didier Drogba. Ani tam by se nejspíš v první sezóně plně neprosadil, ale potenciál odchodu obou jmenovaných je jistě větší než odchod mladších Messiho s Villou.

S konkrétní nabídkou celkem 22 milionů eur se ale objevil italský Juventus, který by tak mohl Bojana oběma anglickým celkům vyfouknout. Juventusu už dlouho vyjednává s německým Wolfsburgem o příchodu Edina Džeka. Dokonce to jednu chvíli vypadalo, že by snad už v létě měl celek „Staré dámy“ posílit, nic konkrétního ale podepsáno nebylo, a tak i italský gigant hledá možnost, jak perspektivně doplnit svůj stárnoucí útok.

Krkič, který obléká dres prvního týmu Barcelony již od svých 17 let tak nemá vůbec jednoduché rozhodování. Samozřejmě, vše je zatím jen v oblasti spekulací a prvních nástřelů jeho možné hodnoty, ale je na čase, aby se i manažeři Barçy v čele s Pepem Guardiolou začali o budoucnost mladého Bojana zajímat, sezení na lavičce a sledování jeho slavnějších krajanů je jistě zajímavé, pro jeho kariérní růst by ale podle mě bylo důležitější pravidelně nastupovat.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.