Áčko remizovalo, béčko bralo body

V posledním domácím utkání zvítězila juniorka Viktorie Plzeň nad rezervou libereckého Slovanu 1:0, když jedinou branku zaznamenal ve 22. minutě Dominik Mandula. V posledním podzimním kole zajíždí Viktoria na hřiště Písku.

Zatímco v sobotu podvečer se proti sobě postavila áčka Viktorie a Liberce, nedělní dopoledne přineslo souboj rezervních týmů. V něm byli úspěšnější plzeňští fotbalisté, kteří byli od samého úvodu aktivnější a svého soupeře přehrávali. V osmé minutě zahrávali domácí rohový kop Daridou, míč se dostal ke Sladkému, ten hlavou mířil do náručí gólmana. Ve 22. minutě vybojoval ve středu hřiště míč Šlajs, poslal jej na nabíhajícího Presla, jenž po sprintérském souboji prodloužil na Mandulu, který nezaváhal a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Čtyři minuty před koncem první části předvedl individuální akci Mudra, prošel až do velkého vápna, ale Kovář stačil jeho umístěnou střelu z hranice pokutového kopu vyrazit.

I druhý poločas přinesl oboustranně pohledný a rychlý fotbal, v němž přeci jen byli lepší domácí borci. Zvýšit náskok mohl v 57. minutě Mandula, když dorážel střelu Daridy, jenže i on měl v tomto případě vychýlenou mušku. V samém závěru si hosté vynutili optickou převahu, ale vážněji brankáře Houdka neohrozili. Viktoria tak uzavřela letošní domácí sezonu zaslouženou výhrou.

"Musím přiznat, že z dnešní výhry mám velkou radost, neboť se nerodila lehce. Liberec se představil, přesně tak, jak jsme čekali, jako velmi kvalitní tým, kterému neschází fotbalovost, dynamika. Vítězství je i o to cennější, že za ně nastoupilo, pokud jsem správně počítal, pět hráčů áčka," říká na domácím webu trenér Jiří Skála. "Jsem potěšen, že po herním výpadku na Slavii, dnes vše proběhlo tak jak má. Z naší strany to bylo velice dobře odpracované utkání," dodává na webu spokojený kouč.

FC Viktoria Plzeň B - FC Slovan Liberec B 1:0