Finiš Baníku na body nestačil, v Boleslavi řádili fanoušci

Hráči Mladé Boleslavi porazili v nedělním utkání 17. kola Gambrinus ligy ostravský Baník 2:1 díky trefám kapitána Marka Kuliče a Ondřeje Kúdely z první půle. Po změně stran musel sudí Kovařík zápas kvůli násilnostem hostujících příznivců přerušit, v nastavení snížil Tomáš Marek.

Domácí kouč Koubek nasadil do základní sestavy posilu z Plzně Martina Filla, exteplický Jakub Mareš, který na podzim hostoval ve Spartě, zůstal na lavičce. Ostravská posila Davor Kukec byl také mezi náhradníky a sledoval, jak se jeho tým především brání.

První dvě šance však Středočeši nevyužili. Nejprve Chramosta selhal před gólmanem Pietrzkiewiczem, když netrefil ani bránu. Stejně dopadl i hlavičkující Zahustel. Domácí se dočkali ve 26. minutě, kdy po faulu Frydrycha na Filla proměnil pokutový kop Kulič. O devět minut později už vedli svěřenci kouče Koubka o dvě branky. Brejkovou situaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Kúdela.

Po změně stran hra obou celků upadla. Mohla za to především dlouhá pauza, kterou zavinili ostravští fanoušci. V 50. minutě chtěli na hrací plochu, v tom jim bránili pořadatelé, ovšem jednoho z nich příznivci Baníku surově zbili a po dalších pěti minutách a zásahu policistů hlavní rozhodčí Kovařík poslal hráče do kabin.

Po desetiminutové pauze, během které nejagresivnější fanoušky Baníku vyvedli ze stadionu těžkooděnci, se hráči vrátili na trávník a utkání mohlo pokračovat. Hosté se snažili výsledek korigovat, což se povedlo Markovi v polovině šestnáctiminutového nastavení.

Baníkovců dorazilo na stadion do Mladé Boleslavi kolem čtyř set a policisté už před zápasem museli řešit několik přestupků. Při incidentu před přestávkou pak pořádková jednotka zadržela jednoho z fanoušků, který se účastnil bitky s pořadateli.

"Tento muž je podezřelý z výtržnictví. Po skončení utkání policisté ještě zadrželi dvě osoby. Jeden fanoušek je podezřelý z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Druhý pak z násilí proti úřední osobě, když napadl policistu. Všichni tři zadržení byli pod vlivem alkoholu a policisté jim naměřili přes dvě promile," uvedl mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Gambrinus liga, 17. kolo:

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:1 ((2:0)
Branky: 26. Kulič z pen., 35. Kúdela - 90+8. Marek. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Ubias. ŽK: Dimitrovski, Fillo - Frydrych, Greguš. Diváci: 3850.

FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Ščuk, Kúdela, Zahustel, Fillo (90+16. Janíček) - Kulič (83. Štohanzl), Chramosta (90+9. Mareš). Trenér: Miroslav Koubek.
FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz - Cverna, Adámik, Frydrych, Droppa - Vašenda (46. Greguš), Marek - Fantiš (80. Kukec), Lukeš, Vrťo (90+3. Kraut) - Svěrkoš. Trenér: Pavel Malura.