Vukadinovič, Holzer i Janíček zůstávají ve Zlíně. 3 záložníky už naopak Ševci nechtějí a z Edenu by brali Mešanoviče

Vukadinovič, Holzer i Janíček zůstávají ve Zlíně. 3 záložníky už naopak Ševci nechtějí a z Edenu by brali Mešanoviče

Zlín, který za poslední tři přestupové období prodal Jugase, Hájka, Poznara, Holíka, Železníka a Vukadinoviče (poslední dva jmenovaní jsou nyní na moravské Letné zpět), se v zimním období poohlíží po útočníkovi - klasické devítce.

To vše i přesto, že přd pár dny přivedl z druholigové Vlašimi produktivního exslávistu Pavla Vyhnala, jenž se v devíti podzimních duelech (v základní sestavě figuroval osmkrát) prezentoval jedenácti přesnými zásahy.

Mohou za to jak odchody Dameho Diopa, jenž se upsal Baník Ostrava a Pabla Podiba, který byl zapůjčen do ázerbajdžánského celku K Keshla, tak dlouhodobé zdravotní potíže Francouze Jeana-Davida Beauguela.

"Snad bude konečně zdravý," přál si majitel Ševců Zdeněk Červenka, jenž se v této souvislosti zaměřil i na sedmadvacetiletého slávistického útočníka Murise Mešanoviče, který za svého sešívaného chlebodárce nastoupil kvůli zranění naposledy v srpnu loňského roku. Zlínští by mu nabízelí půlroční hostování na rozehrání.

Pokud jde o stopera, toho účastník loňské základní skupiny Evropské ligy shánět nemusí. Velezkušenému Tomáši Janíčkovi totiž nevyšly testy v exotické Malajsii a podle manažera Zdeňka Grygery zůstává.

Ačkoliv výše zmíněný vlastník uvedl, že zásadní pohyb v kádru nepředpokládá a že tým nepotřebuje nikoho prodávat, zelenou k odchodu mají tři středopolaři David Štípek, Duval Dzembi a Robert Bartolomeu, jenž rozhodl finále loňského MOL Cupu.

Náhradnímu brankáři Milanu Švengerovi vypršela smlouva a on se přesunul za Josefem Csaplárem do druholigové Příbrami. Opustit Zlín by pak mohl i jeden z gólmanů Stanislav Dostál a Zdeněk Zlámal.

V Páníkově mužstvu, které si bere do přípravy dorostence Filipa Štěpánka a Patrika Slaměnu, pak budou na jaře pokračovat i dva sparťani Daniel Holzer a Vukadin Vukadinovič.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.