Bohemians se chlubí prvními dvěma posilami z Hradce Králové a Jihlavy

Bohemians se chlubí prvními dvěma posilami z Hradce Králové a Jihlavy

Tak už i Klokani z Ďolíčku se konečně dočkali prvních dvou zimních posil, které se ve Vršovicích upsaly těsně před odletem na herní soustředění.

Vedení Bohemians 1905 ve středu administrativně dotáhlo příchody dvaadvacetiletého Jiřího Bederky a stejně starého Jana Závišky.

První zmíněný hráč s minulostí ve Spartě, Budějovicích či Pardubicích dorazil do metropole z Hradce Králové a v novém prostředí podepsal kontrakt do 30. června 2020. "Po odchodu Petra Buchty, kdy jsme chtěli, aby měl šanci získat větší herní vytížení, jsme hledali nového stopera. Typologicky se nám hodil do sestavy," citoval web bohemians.cz slova sportovního ředitele Miroslava Držmíška.

"Trenéra Haška znám ze Sparty z mládeže a z Pardubic. Řekl bych, že ho znám dobře. Snažím se o konstruktivní rozehrávku. Vzhledem k tomu, jakou mám postavu, bych měl mít silné stránky v soubojích," pokusil se charakterizovat Bederka.

Další bývalý sparťan Jan Záviška dorazil do Ďolíčku z Vysočiny Jihlava na půlroční hostování s opcí. "Takový hráč nám v kádru chyběl, chtěli jsme po odchodu Milana Jiráska doplnit tým o rychlostního záložníka," představil druhou posilu funkcionář Držmíšek. "Je to pro mě nová výzva. Pohodovější místo v tabulce a myslím si, že bych mohl dostat více šancí ukázat své přednosti. Vůbec jsem to nečekal. Přesun do Bohemky byl v jednání asi čtrnáct dní," uzavřel na stránkách bohemians.cz mladý krajní záložník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.