Trpišovský se předem omlouvá za nesehranost: Vypadá to, že bude mimo celkem 9 hráčů

Trpišovský se předem omlouvá za nesehranost: Vypadá to, že bude mimo celkem 9 hráčů

Druhá Slavia vytěžila v posledním ligovém kole jen bod a třetí Olomouc se k ní přiblížila na rozdíl čtyř bodů. Červenobílí potřebují v nedělním 26. kola nutně před domácím publikem v Edenu skolit Slovácko, aby útok sousedů v tabulce odvrátili.

A papírově budou samozřejmě velkým favoritem. V posledních pěti utkáních nad týmem z Uherského Hradiště vždy zvítězili a to vše při skóre 13:1. Kouč slavného "S" Jindřich Trpišovský však tentokráte bude mít trable se sestavou. Kvůli karetním trestům a zraněním mu bude chybět celá řada hráčů...

"V tuhle chvíli to vypadá, že bude mimo celkem devět hráčů. O nějaké sehranosti asi nebude moct být řeč, ale i tak musíme utkání zvládnout," burcoval v závěru pracovního týdne někdejší stratég Viktorie Žižkov a Slovanu Liberec.

"Myslím, že nás čeká hodně podobné utkání jako nedávno se Zlínem (1:2). Nesmíme nic podcenit, musíme podat zodpovědný běhavý výkon a přidat kvalitu na míči," uzavřel šéf Sýkory, Hušbauera, Ngadeua a spol., jehož soubor inkasoval z celého prvoligového peletonu nejméně branek.

Slovácko, jemuž patří průběžná desátá pozice, zvládlo poslední tři utkání s čistým kontem a ve Vršovicích se jen tak snadno nevzdá. "Pro oko diváka to může být zajímavé utkání. Slavia doma hraje hodně ofenzivně, ale my taky nejsme zvyklí hrát žádného zanďoura. Navíc i přesto, že jsme v posledních zápasech vykročili za ligovou záchranou, tak pořád potřebujeme nějaké body," uvedl záložník Jakub Petr.