Odejde Rooney z Evertonu? A jak vypadají námluvy Marouane Fellainiho?

Odejde Rooney z Evertonu? A jak vypadají námluvy Marouane Fellainiho?

Přinášíme vám nejčerstvější přestupové drby. Dnes se podíváme na Wayne Rooneyho, Marouane Fellainiho nebo Christiana Bentekeho. O jaký dalších přestupech se spekuluje ve světových médiích?

 

Mělo to být stylové zakončení jedné parádní kariéry. Wayne Rooney se vrátil zpátky do Evertonu. Bohužel pro něj – i pro celý klub – byla letošní sezona tragická, v půlce ročníku to vypadalo, že budou horkými kandidáty na sestup. A možná to odnese i Rooney: sice letos vstřelil už jedenáct gólů (což je vzhledem k podpoře od svých spoluhráčů obdivuhodné číslo), ale Everton od něj čekal víc. A navíc - od Vánoc neskóroval. A proto se spekuluje o zájmu z „tradičních“ destinací – Číny a z americké MLS. Odolá Rooney vábení peněz?

U Red Devils je rozporuplnou postavou Marouane Fellaini. Mnozí fanoušci ho nekriticky obdivují, jiní mu vyčítají těžkopádnost, nepřesnost, možná i lenost. Jenže obrovitý belgický záložník na sebe dokáže v pravou chvíli upozornit: naposledy rozhodl o výhře United nad Arsenalem. Belgičanovi končí letos smlouva a proslýchá se, že mu trenér Mourinho nabídl nový konkrakt. Zůstane Fellaini na Old Trafford?

Jiný Belgičan má ovšem větší problémy. Jedná se o Christiana Bentekeho z Crystal Palace. Útočník, kterému byla prorokována světlá budoucnost, je jen stínem svého dřívějšího já. V letošní sezoně odehrál 29 utkání a skóroval …. třikrát. Benteke má podepsanou smlouvu sice ještě na dva roky, ale v Selhurst Parku se oprávněně ptají: má smysl neproduktivního útočník držet dál a doufat v oživení, nebo ho umístit na přestupovou listinu? Jasný by prý mělo být v řádu dvou týdnů.