Krejčí doufá v lepší zítřky pod novým trenérem: Minulá sezóna pro mě byla ubíjející

Český záložník Ladislav Krejčí má za sebou další sezónu v Serii A. Šestadvacetiletý reprezentant však nemůže uplynulé měsíce hodnotit pozitivně, protože se mu příliš nedařilo a nedostával ani důvěru trenéra. Boloňa má však nového lodivoda a někdejší opora Sparty věří, že by mohlo být lépe, proto ani nemyslí na odchod z klubu.

Krejčí doufá v lepší zítřky pod novým trenérem: Minulá sezóna pro mě byla ubíjející

Krejčí se v Boloni připravuje na další ročník Serie A. Přestože jeho jméno bylo skloňováno s návratem na Letnou, zůstává. Věří, že pod taktovkou nového kouče Inzaghiho dostane šanci a přesvědčí o svých schopnostech.

„Minulá sezóna pro mě byla ubíjející, věřím, že už takovou nezažiju. Nechci mluvit o nějaké stejné startovní čáře, tak to stejně není, trenéři mají k některým hráčům bližší vztah, ale jde mi o to, abych dostal šanci ukázat, co ve mně je. Chci se poprat o místo v sestavě,“ poukazuje Krejčí, jaký cíl si dal před novou sezónou.

Krejčí měl hned několik nabídek, které mohl využít, ale nakonec se rozhodl zůstat na stejné adrese. „Bylo to proto, že chci v Boloni znovu prosadit. Kdyby zůstal kouč Donadoni, asi bych nabídky zvažoval, když přišel nový trenér, řekl jsem si, že nebudu utíkat a zkusím to. Slyšel jsem, že o mě stojí Sparta, ale byl jsem z toho překvapený, nic konkrétního neproběhlo,“ přiznal Krejčí v rozhovoru pro Sport.cz.

V uplynulé sezóně toho český záložník příliš neodehrál. Na vině bylo i zranění, po kterém se nedokázal dostat do základní sestavy. „Už na začátku letní přípravy jsem cítil, že nemám důvěru, jako ve svoji první sezóně. Nepropadal jsem ale panice a říkal si, že mi šanci určitě dá. Bohužel jsem ji nedostal. Nehrál jsem, ale poctivě trénoval. V kariéře se mi to stalo poprvé. Pral jsem se s tím, abych poznal sám sebe, co vydržím, a byl případně na něco takového připravený,“ dodal Krejčí, který se opět pokusí prokousat do základní sestavy italského týmu.