Boateng chce odejít z Bayernu do jednoho konkrétního klubu, Kovač udělá všechno proti

Boateng chce odejít z Bayernu do jednoho konkrétního klubu, Kovač udělá všechno proti

Devětadvacetiletý německý obránce Jerome Boateng má záměr již delší dobu odejít z Bayernu Mnichov pro "novou výzvu". Letos v lednu ho chtěla Paříž a vedením Bayernu mu bylo údajně řečeno, ať počká na konec sezóny, že ho pak do PSG pustí. Jenže mezitím přišel do Bayernu nový trenér Niko Kovač a ten se na Boatengův odchod vůbec netváří, spíš naopak.

Boateng strávil téměř celou kariéru v Německu, přičemž je odchovancem berlínské Herty. V roce 2007 přestoupil za 1 milion eur do Hamburku, kde se stal jednou z nejvýraznějších defenzivních osobností bundesligy. V roce 2010 si vysloužil přestup do renomovaného Manchesteru City za 10,4 milionů britských liber, ale po roce sporadického hraní se vrátil za podobnou částku do Německa, a sice do Bayernu Mnichov, kde je doposud.

V sezóně 2015/16 se stal německým fotbalistou roku a v roce 2016 se dostal do prestižního Týmu roku UEFA. S německou reprezentací vyhrál v roce 2014 mistrovství světa a s Bayernem šestkrát bundesligu a v roce 2013 Ligu mistrů. V devětadvaceti letech je tedy pro Paříž ideálním poměrem zkušenosti, a zároveď dostatku fyzické zdatnosti. Letošní mistrovství světa bylo jedno z mála obrovských zklamání Boatengovy kariéry.

Jeromeho starší  bratr Kevin-Prince Boateng je rovněž fotbalistou a působil mimo jiné v AC Milán, Schalke, nebo v londýnském Tottenhamu. Kevin-Prince Boateng ale narozdíl od svého bratra nereprezentoval rodné Německo, ale Ghanu, se kterou však po Mistrovství světa 2014 přestal komunikovat.