Courtois po podpisu v Realu: Každý rodič by mě pochopil, snad jich je dost i v Chelsea

Courtois po podpisu v Realu: Každý rodič by mě pochopil, snad jich je dost i v Chelsea

Dlouho spekulovaný přesun se nakonec stal skutečností. Belgický reprezentační brankář Thibaut Courtois opustil Stamford Bridge a zamířil do Realu Madrid, kde se na šest let upsal Realu Madrid. Bílý balet za něj zaplatil 35 milionů eur a očekává se, že se stane týmovou jedničkou. I po přesunu však Courtois na fanoušky Blues nezapomněl.

Hráčem Chelsea se stal Courtois již v roce 2011, kdy jej londýnský gigant kupoval z Genku. Tři sezóny strávil na hostování v Atlétiku, než se objevil v kádru Blues. V roce 2014 vystrnadil z postu jedničky Petra Čecha a byl jistotou mezi třemi tyčemi. Však také na několikaletou spolupráci nikdy nezapomene.

„Chelsea bude mít vždy výjimečné místo v mém srdci. Byl jsem rád, že jsem mohl být v jednom z nejlepších klubů světa. Splnil jsem si dětský sen zahrát si v Premier League. Chci poděkovat spoluhráčům i všem lidem v týmu, se kterým jsem sdílel úspěchy a krásné chvíle. Díky patří i fanouškům za skvělou podporu. V mém rozhodnutí hrála velkou roli možnost být blíže svým dětem. Každý rodič by mě pochopil, snad jich je dost i v řadách fanoušků Chelsea,“ poslal Courtois vzkaz do Londýna skrze sociální sítě.

Nyní je již akvizicí Bílého baletu. O tom to spojení se spekulovalo již dříve, jasnější obrysy se začaly rýsovat během světového šampionátu v Rusku. O post jedničky bude bojovat s kostarickým gólmanem Keylorem Navasem, který prohlásil, že o odchodu neuvažuje. „Dnes jsem si splnil sen. Nedokážete si ani představit, jak velkou mám radost. Cítím hrdost i zodpovědnost, že jsem v nejlepším klubu světa. Děkuji všem, kdo mi umožnili tady být,“ dodal belgický brankář.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.