Rychlý sešup Ústí? Někteří hráči si možná mysleli, že už to půjde samo, trenér však nepanikaří

Rychlý sešup Ústí? Někteří hráči si možná mysleli, že už to půjde samo, trenér však nepanikaří

Zatímco v prvních pěti kolech Fotbalové národní ligy vybojovali Jiří Pimpara, Marek Krátký, Jiří Lindr a spol. patnáct bodů a vládli tabulce, v následujících pěti kolech ústečtí hráči nezvítězili a z prvního místa se propadli až na současnou devátou pozici.

"Těmi výhrami jsme si na sebe upletli trošku bič. Ale neřekl bych, že se to otočilo kvůli nějaké jedné věci, spíš je to vždy souhra několika okolností. Někteří hráči si možná mysleli, že už to půjde samo, do hlav jim nevidíme. Ale rozhodně nepanikaříme," pronesl po dalším neúspěchu v Pardubicích trenér Aleš Křeček, jehož slova poskytl server idnes.cz.

Severočeský odboník za malou krizí nic složitého nehledá. Bere to tak, že se od jeho týmu odvrátilo štěstí. "Pořád hledám paralely mezi prvními pěti zápasy a těmi dalšími. Úvodních pět kol jsme sice vyhráli, ale třeba jsme nebyli lepší. Například v Chrudimi, kde jsme to otáčeli. Takový je fotbal. V některých momentech jsme prostě měli trochu štěstí, které teď nemáme. Když se nám výsledkově dařilo, byli jsme na vlně. Čím déle to tak je, i hra je kvalitnější. Ani v černé sérii jsme neodehráli špatné zápasy, ale nezvládli jsme je výsledkově, jako třeba v Budějovicích a s Brnem. A už se to začalo otáčet," krčil rameny šéf ústecké lavičky.

Pravdou je, že Ústí hrálo z posledních pěti duelů hned čtyři venku. Nyní ho čekají domácí vystoupení proti Vítkovicím (tento čtvrtek) a Táborsku (příští pátek). "Tyhle zápasy nás musí znovu nakopnout. Tým se pořád ještě po letních změnách skládá, cílem je stabilizovat ho, připravit pro další roky. Před začátkem sezony jsme určitě neměli cíl hrát o 1. místo," uzavřel na stránkách idnes.cz Křeček.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.