Gebre Selassieho pozice v Brémách se mění: Převzal pokladnu, nechodí do baga a nemusí se vracet pro zapomenuté věci

Velezkušený zadák Theodor Gebre Selassie nyní prožívá v Brémách hezké časy. Jeho Werder vstoupil do bundesligy velmi dobře a po sedmi kolech se nalézá na sympatické čtvrté pozici.

Gebre Selassieho pozice v Brémách se mění: Převzal pokladnu, nechodí do baga a nemusí se vracet pro zapomenuté věci

Na Weserstadionu jsou nyní dokonce před mistrovským Bayernem, který je až šestý a možná by se tak mohlo zabojovat také o evropské poháry. "Být před Bayernem je určitě nezvyk. Jsem nesmírně rád, že jsme začali tak dobře. Z celého města sálá pozitivní atmosféra. Je cítit, že se čekalo dlouhé roky, než bude Werder v tabulce zase nahoře. Poprvé za mého působení jsme si v kabině nastavili cíl, hrát o Evropu. Je super, pokud jdete do sezóny s takovým předsevzetím," pronesl na webu sport.cz týmový kolega Jiřího Pavlenky a Jaroslava Drobného.

Pod vzestupem je podepsán šestatřicetiletý kouč Florian Kohfeldt, jenž se ujal áčka před necelým rokem a kontrakt má do léta 2021. "Pravděpodobně je nejlepším trenérem, jakého jsem v kariéře měl. Hrajeme fotbal, který mi je blízký," pokračoval bývalý obránce Liberce či Slavie, který začal ve Werderu již svůj sedmý ročník v řadě a služebně tak patří k nejzkušenějším borcům...

"Čas hrozně letí, patřím už mezi starší. Což má ale i příjemné stránky. Momentálně si této pozice užívám, protože nechodím do baga. A nemusím se vracet, když se někde něco zapomene. A dokonce jsem dostal na starosti týmovou kasu," ozřejmil na stránkách sport.cz kolega čtyřicetiletého peruánského veterána Claudia Pizarra či o deset let mladšího německého kanonýra Maxe Kruseho.

Po repre pauze čeká Werder těžký výjezd do Gelsenkirchenu. V sobotu 20. října je bude hostit tamní Schalke 04 a čtyřnásobné německé šampiony tak čeká potvrzování tří bodů s Wolfsburgem.