Eden aréna už bude pouze minulost. Vršovický domov Slavie dostal nové jméno...

Eden aréna už bude pouze minulost. Vršovický domov Slavie dostal nové jméno...

Slavia, která má před sebou osmifinále MOL Cupu proti Chrudimi, s níž se utká v pátek 16. listopadu, uprostřed pracovního týdne změnila název stadionu.

Eden Arena bude - alespoň formálně - minulostí a fotbalový chrám ve Vršovicích, na němž v pondělí vyzve česká reprezentace Slovensko, se bude nově jmenovat podle čínské společnosti, a sice Sinobo Stadium.

Sinobo Group je akcionářem čínského celku Kuoan Peking, který se sešívaným klubem, jehož vlastní jiná firma Citic Group, úzce spolupracuje.

Slávistické vedení zatím nekomentovalo, zda půjde o vstup do akcionářské struktury, nebo se bude jednat pouze o dalšího partnera. "Všechno včas oznámíme," pronesl idnes.cz citovaný mluvčí Michal Býček.

Na Twitteru už to slávističtí fandové hojně komentují a vesměs rozhodnutí nejvyšších představitelů chápou. "Vždy to bude Eden, ale nevypadá to spatne, zvykneme si," napsal jeden z příznivců.

"Myslím, že spousta lidí si neváží toho, že je to pár let co hrozily zelené sedačky a přebarvování stadionu každý víkend na zelenobílo... Kdo platí ten rozhoduje a tak to má být. Pro všechny to stejně bude Eden," pokračoval druhý.

"Logo v názvu super, styl písma taky. Za mě přijatelný a lepší než holá konstrukce. A lepší název než Emirates (nic proti Arsenalu)," doplnil další z fandů.