Eden aréna už bude pouze minulost. Vršovický domov Slavie dostal nové jméno...

Slavia, která má před sebou osmifinále MOL Cupu proti Chrudimi, s níž se utká v pátek 16. listopadu, uprostřed pracovního týdne změnila název stadionu.

Eden aréna už bude pouze minulost. Vršovický domov Slavie dostal nové jméno...

Eden Arena bude - alespoň formálně - minulostí a fotbalový chrám ve Vršovicích, na němž v pondělí vyzve česká reprezentace Slovensko, se bude nově jmenovat podle čínské společnosti, a sice Sinobo Stadium.

Sinobo Group je akcionářem čínského celku Kuoan Peking, který se sešívaným klubem, jehož vlastní jiná firma Citic Group, úzce spolupracuje.

Slávistické vedení zatím nekomentovalo, zda půjde o vstup do akcionářské struktury, nebo se bude jednat pouze o dalšího partnera. "Všechno včas oznámíme," pronesl idnes.cz citovaný mluvčí Michal Býček.

Na Twitteru už to slávističtí fandové hojně komentují a vesměs rozhodnutí nejvyšších představitelů chápou. "Vždy to bude Eden, ale nevypadá to spatne, zvykneme si," napsal jeden z příznivců.

"Myslím, že spousta lidí si neváží toho, že je to pár let co hrozily zelené sedačky a přebarvování stadionu každý víkend na zelenobílo... Kdo platí ten rozhoduje a tak to má být. Pro všechny to stejně bude Eden," pokračoval druhý.

"Logo v názvu super, styl písma taky. Za mě přijatelný a lepší než holá konstrukce. A lepší název než Emirates (nic proti Arsenalu)," doplnil další z fandů.