Svědík chtěl mít jihlavskou ikonu Zoubeleho na Slovácku. Proč to nevyšlo?

Svědík chtěl mít jihlavskou ikonu Zoubeleho na Slovácku. Proč to nevyšlo?

Jedním z hráčů, kteří byli spojováni se zimním odchodem z druholigové Jihlavy, byl i zkušený harcovník Lukáš Zoubele, jehož chtěl například Martin Svědík přetáhnout do prvoligového Slovácka.

"Je pravda, že mi volal, chtěl mě k sobě přetáhnout. A taky já měl zájem. Jenže kluby se nedohodly a tím pádem jsem to hodil za hlavu," pronesl na idnes.cz třiatřicetiletý záložník, jenž nasázel během 15 podzimních vystoupení za Vysočinu sedm tref.

Z toho, že z návratu mezi elitu nic nebude, však zatrpklý není. "Pravdou je, že jsem to chtěl ve Slovácku zkusit, ale beru to tak, jak to je. Budu s Jihlavou bojovat o návrat do první ligy," pokračovala na stránkách idnes.cz jihlavská opora, kterou od prosince vede kouč Radim Kučera.

Za jeho setrvání je rád i Lukáš Vaculík, který je jak hráč, tak člen představenstva. "Sedli jsme si, mluvili o tom, že odešli tři hráči a další odchod by byl pro mužstvo už hodně velký zásah. Nakonec to prostě dospělo k tomu, že zůstávám. Mám to tady fakt rád. Okolí, i přístup klubu. To, jaké podmínky nám tady sportovní úsek chystá, jak se k nám lidé z vedení chovají," přiznal Zoubele, jehož slova vyšla na idnes.cz.

A co ony případné postupové ambice? Vysočina, která v březnu zahajuje soutěžní boje proti Znojmu, je přeci jen druhá a na čelo neztrácí mnoho. "Jestli tomu věřím? Člověk musí být optimista. Je pravda, že odchody tří hráčů budou citelné, zejména odchod Levina. Uvidíme, jak se ho podaří nahradit. Hodně důležité bude, abychom jaro odstartovali vítězně a udrželi se na špici. Přiznávám, že už se moc těším, až začneme naostro. Jen doufám, že jsem si na jaro taky nechal nějaký ten gól," uzavřel na portálu idnes.cz bývalý středopolař Kladna, Teplic, Jablonce či Brna.