Doležalovi pomalu dobíhá smlouva: Nebráním se zůstat, ale kdyby přišla nabídka ze zahraničí, lákalo by to

Doležalovi pomalu dobíhá smlouva:  Nebráním se zůstat, ale kdyby přišla nabídka ze zahraničí, lákalo by to

Současnou jasnou ofenzivní jedničkou Jablonce je osmadvacetiletý Martin Doležal, který je nejlepším střelcem severočeského mužstva s devíti přesnými zásahy.

Bývalý hráč Sigmy, třince či Brna je součástí Střelnice od úvodu roku 2014, ale zářit začal až ve chvíli, kdy se zelenobílého souboru ujal Petr Rada...

"Začátek jsem v Jablonci neměl dobrý. Až tak se mi nedařilo, hodně šancí jsem spaloval. Ale příchodem trenéra Rady jsem se zvedl, dodal mi sebevědomí. Furt mě pucoval za ty moje neproměněné šance, ale spíš se mě snažil uklidnit, pomohl mi. A hlavně spoluhráči," pochválil tým 190 centimetrů vysoký rodák z Valašského Mezíříčí.

Pár dní před startem jarní části Fortuna:ligy byl kolega Trávníka, Vatajelua, Hovorky a spol. spojován s odchodem do Slavie. Nakonec se tak však nestalo a Miroslav Pelta jakékoliv námluvy s lídrem soutěže zatrhnul. "Ve Slavii jsem se neviděl, byl jsem rád, že oslovili agenta, že mají zájem. Přece jen je to teď nejlepší klub v české lize, ale pan Pelta prostě řekl, že ne. Jestli budou dál jednat, to nevím. Hraji za Jablonec. Abych pravdu řekl, tak hned, jak jsem přišel do šatny, trenér Rada mě seřval. Okamžitě jsem dostal čistku. Ale v dobrým. Spíš jsem čekal po zápase, jak to dopadne, jestli mi neřekne, že jsem to měl v hlavě. Naštěstí to dopadlo dobře, usmál se a my si odvezli tři body," pronesl po vyloupení hanácké půdy hráč momentálně třetího týmu tabulky.

Tomu však v Jablonci končí kontrakt již po právě probíhající sezoně. Jakou má další předtavu o nejbližší budoucnosti? "S panem Peltou řešíme smlouvu. Já se nebráním zůstat, ale kdyby přišla nabídka ze zahraničí, tak to láká každého hráče. Ale teď to nějak neřeším. Bylo nešťastné, že dva dny před ligou přišla Slavia. To bylo pro klub trošku nepříjemné, ale já jsem věděl, že mě pan Pelta nebude chtít pustit, protože nemá náhradu a je těžké shánět dva dny před ligou útočníka. Za zájem Slavie jsem byl rád, ale neupjal jsem se k tomu," zopakoval Doležal, jenž už se v současnosti připravuje na domácí střet s Opavou a pomalu vyhlíží návrat špílmachra Michala Trávníka, jehož čeká v sestavě nejpozději při výjezdu do Mladé Boleslavi.