Tetteh: Baník má v týmu spoustu tvrdých hráčů a my se jim v tomhle ohledu musíme vyrovnat

Tetteh: Baník má v týmu spoustu tvrdých hráčů a my se jim v tomhle ohledu musíme vyrovnat

Pokud bude chtít Sparta zůstat na jaře stoprocentní a potvrdit své třetí místo, na Letné musí položit na lopatky čtvrtý Baník Ostrava, který má před vzájemnou konfrontací v Generali aréně stejně bodů.

Pražští konkurenti z dolní poloviny tabulky ale dali slavnému "S" pořádně zabrat. "Máme za sebou dva jarní zápasy a nebylo to nic snadného. Vyhrát utkání pro nás zatím není jednoduché a v obou případech nám dalo práci si dojít pro tři body. Máme je a na tom můžeme pracovat. Podzimní zápas s Baníkem si samozřejmě velmi dobře pamatuji, bylo to těžké utkání. V Ostravě je to pokaždé velký boj, ale teď budeme doma, takže to musí vypadat jinak. Pořád to ale bude velký boj, Baník má v týmu spoustu tvrdých hráčů a my se jim v tomhle ohledu musíme vyrovnat," uvedl webem sparta.cz citovaný nejlepší střelec rudé držiny Benjamin Tetteh.

K těžkému vstupu do druhé poloviny sezony se vrátil také jeden z kapitánů Martin Frýdek. "Herně to nebylo ideální, ale udělali jsme šest bodů, to je pro nás nejdůležitější. Chtěli jsme vyhrát, to jsme i se štěstím zvládli a teď to musíme zvládnout zase. Myslím si, že Baník bude hrát podobně jako na podzim, hodně bojovně. My budeme k bojovnosti muset přidat i fotbalovost. Nadcházející tři zápasy s Baníkem, Libercem a Plzní můžou být klíčové pro naše jaro, ale my se teď musíme soustředit jen na nejbližší zápas. Před námi je teď Baník a není prostor přemýšlet nad něčím jiným," pokračoval univerzál s minulostí ve Slovanu Liberec.

A o čem mluvil před nedělním měření sil hlavní trenér Zdeněk Ščasný, který musel v posledním domácím utkání proti Bohemians 1905 čelit negativnímu fanouškovskému skandování? "Víme, že má Baník výbornou defenzivu. Na druhou stranu mají i dobré protiútoky, to jim v první polovině podzimu dělalo hodně bodů. Pak měli svoje problémy, ale do otevřené obrany pořád hráli velmi dobře. Určitě to zase bude utkání s velkým nasazení, ale očekávám, že tam bude víc fotbalovosti, než v podzimním zápase," zakončil na stránkách sparta.cz muž, jenž u trenérského kormidla vystřídal v úvodu podzimní části Pavla Hapala.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.